آمادگی منطقه 12 برای ایجاد ایستگاه موزه ها پس از ایجاد ایستگاه موزه فرش خیام

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، خبرگزاری خبرنگاران- در پی ایجاد ایستگاه موزه فرش ایستگاه متروی خیام، شهردار منطقه 12 از اعلام آمادگی این منطقه برای ایجاد ایستگاه موزه های بیشتر در این منطقه اطلاع داد.

آمادگی منطقه 12 برای ایجاد ایستگاه موزه ها پس از ایجاد ایستگاه موزه فرش خیام

به گزارش خبرگزاری وبلاگ ادکلن شنل، علی محمد سعادتی، شهردار منطقه ضمن اعلام این خبر گفت: موضوع ایستگاه موزه ها، مسأله سابقه داری در بسیاری کشورهای دنیاست و در شهرهای تاریخی نظیر مسکو، رم از بابت تردد و تعاملی که در شهر باید صورت گیرد، ایستگاه ها یکی از مهم ترین بخش هایی هستند که هر فرهنگی می تواند ظرفیت ها و محصولات خود را در آنها عرضه کند.

وی اضافه کرد: از این رو ما در منطقه مرکزی تهران از جنبه حضور اصناف مختلف، رویدادهای گوناگون تاریخی، بعلاوه از این جنبه که حجم قابل توجهی از خطوط متروی تهران و ایستگاه های اولیه و قدیمی این شهر در این منطقه وجود دارد، ظرفیت ایجاد ایستگاه موزه ها را داریم که اگر حمایت های لازم از سوی شورای شهر صورت گیرد، می توان کارهایی را در این زمینه شروع کرد و ما برای انجام این کار در همه ایستگاه های منطقه، اعلام آمادگی می کنیم.

شهردار قلب طهران با اشاره به ایجاد ایستگاه موزه فرش متروی ایستگاه خیام با حضور محمدجواد حق شناس، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران در اسفندماه سال 99 ادامه داد: با توجه به ظرفیت های گردشگری موجود در این منطقه تاریخی، بعلاوه وجود اتحادیه فرش واقع در بازار تهران، با پیگیری کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، ایده احداث اولین موزه فرش دستبافت در ایستگاه متروی خیام شکل گرفت.

وی با اشاره به اهدای دو فرش نفیس دستبافت از جناب سیدمجتبی عراقچی، رئیس اتحادیه فرش برای نمایش در موزه ادامه داد: کار احداث بخش پایلوت طرح موزه با حمایت اقتصادی شهرداری منطقه 12 شامل انتخاب پیمانکار اصلح و خرید قطعات لازم با همکاری شرکت شرکت بهره برداری راه آهن (مترو) تهران حومه و اتحادیه فرش دستبافت در واپسین روزهای سال 1399 به سرانجام رسید.

سعادتی بعلاوه اظهار امیدواری کرد: کوشش می کنیم پس از آنالیز های لازم و تخصیص بودجه و انعقاد تفاهم نامه سه جانبه ای بین شهرداری منطقه 12، شرکت بهره برداری راه آهن (مترو) تهران حومه و اتحادیه فرش با هدف استفاده از ظرفیت های گردشگری متروی تهران، اقدامات بعدی برای طراحی و احداث دیگر بخش های این موزه صورت پذیرد.

ایستگاه خیام در خط یک مترو تهران در جنوب تهران و در مجاورت بازار فرش واقع شده است.

منبع: خبرگزاری آریا

به "آمادگی منطقه 12 برای ایجاد ایستگاه موزه ها پس از ایجاد ایستگاه موزه فرش خیام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی منطقه 12 برای ایجاد ایستگاه موزه ها پس از ایجاد ایستگاه موزه فرش خیام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید