آمارهای جدید نشان داد؛ داعش بیش از 6 هزار ایزدی را در عراق ربوده است

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، دفتر نجات ربوده شدگان ایزدی مورد تایید سازمان ملل با انتشار گزارشی، جدیدترین آمار قربانیان ایزدی به دست داعش در عراق را منتشر کرد.

آمارهای جدید نشان داد؛ داعش بیش از 6 هزار ایزدی را در عراق ربوده است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ادکلن شنل، 6 سال پیش، در زمان حمله داعش به عراق، اقلیت ایزدی عراق، با یک مصیبت بزرگ روبرو شد. چرا که تروریست های داعش آنها را کافر می دانستند و از هیچ جنایتی علیه آنها، دریغ نکردند. علاوه بر کشتن شمار زیادی از آنها در شهرستان سنجار واقع در استان نینوی، و آوارگی ده ها هزار نفر از آنها، هزاران زن و دختر آنها را به عنوان برده جنسی اسیر کردند.

مجلس منطقه کردستان عراق، سال گذشته، سوم آگوست را روز نسل کشی ایزدی ها به دست داعش، خاطرنشان کرد. در سال 2014 در چنین روزی داعش، به سنجار عراق حمله کرد و بزرگترین جنایت تاریخی در حق این اقلیت را مرتکب شد.

به نوشته پایگاه خبری شبکه العربیه، دفتر نجات ربوده شدگان ایزدی مورد تایید سازمان ملل، در جدیدترین گزارش خود درباره قربانیان ایزدی جنایات داعش که در 16 فوریه، منتشر شد، خاطرنشان کرد: جمعیت این اقلیت دینی در عراق به 550 هزار نفر می رسد. شمار آوارگان طی حمله داعش از سوم آگوست 2014، 360 هزار نفر است.

در این گزارش دفتر نجات ربوده شدگان ایزدی، تنها شمار کشته های ایزدی در روزهای نخست حمله داعش به سنجار، به هزار و 293 نفر می رسد و بر اساس آمار موجود، 2 هزار و 745 نفر در جریان حمله داعش به عراق، یتیم شدند. علاوه بر گورهای فردی، تا به امروز 81 گور جمعی متعلق به ایزدی ها کشف شده است. 68 مقبره و مرقد دینی نیز منفجر شده است.

بر اساس این گزارش، بیش از 100 هزار نفر از ایزدی ها به خارج از این کشور، مهاجرت کردند و 6 هزار و 417 نفر از جمله 3 هزار و 548 زن و دختر و 2 هزار و 869 مرد و پسربچه، از سوی داعش ربوده شدند. در این میان، 3 هزار و 530 نفر از دست داعش نجات یافته اند که هزار و 199 نفر آنها زن و 339 تن از آنها مرد بودند. شمار بچه ها دختر ربوده شده، هزار و 41 نفر و شمار بچه ها پسر به 951 تن می رسد. بر اساس این آمار، هنوز، 2 هزار و 887 ایزدی ربوده شده در دست داعش اسیرند که هزار و 308 نفر آنها زن و هزار و 579 نفر آنها مرد هستند.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "آمارهای جدید نشان داد؛ داعش بیش از 6 هزار ایزدی را در عراق ربوده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمارهای جدید نشان داد؛ داعش بیش از 6 هزار ایزدی را در عراق ربوده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید