افزایش سن شرکت در آزمون های استخدامی به 40 سال

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از طرحی تحت عنوان افزایش حداکثر سن داوطلبان شرکت در آزمون های استخدامی دستگاه های اجرایی، اطلاع داد.

افزایش سن شرکت در آزمون های استخدامی به 40 سال

علی بابایی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با تسنیم، از طرح جمعی از نمایندگان تحت عنوان افزایش حداکثر سن داوطلبان شرکت در آزمون های استخدامی دستگاه های اجرایی، اطلاع داد.

وی اضافه کرد: بر اساس این طرح پیشنهادی، مقدار 5 سال به سن داوطلبان مشارکت در آزمون های استخدامی در دستگاه های اجرایی اضافه کرده خواهد شد و سقف مجاز از 35 به 40 سال افزایش می یابد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه طبق این طرح در کوشش هستیم سقف مجاز بودن شرکت کنندگان در آزمون های استخدامی را افزایش دهیم، ادامه داد: طرح افزایش حداکثر سن داوطلبان آزمون های استخدامی به کمیسیون اجتماعی مجلس ارائه شده است و در نوبت رسیدگی قرار گرفته است.

بابایی بیان نمود: طراحان معتقد هستند که شرایط چندان برای متولدین دهه شصت برای ورود به دستگاه ها فراهم نبوده و در حال حاضر هم نباید برای یک یا 2 سال فرصت را از جوانان برای پیشرفت در دستگاه ها بگیریم لذا با این طرح دایره رقابت گسترده تر می گردد و با این طرح شرایط برای افراد تا سن 40 سال جهت شرکت در آزمون های استخدامی فراهم می گردد.

نماینده ساری در مجلس اظهار کرد: در صورتی که طرح مذکور در کمیسیون اجتماعی تصویب گردد، گزارش آن جهت آنالیز در جلسه علنی تقدیم هیئت رئیسه مجلس خواهد شد.

در حال حاضر سقف مجاز برای شرکت در آزمون های استخدامی دستگاه های اجرای 35 سال است که با تصویب و اجرای این طرح به 37 سال افزایش می یابد.

منبع: فرارو

به "افزایش سن شرکت در آزمون های استخدامی به 40 سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش سن شرکت در آزمون های استخدامی به 40 سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید