تصویب طرح استیضاح ترامپ در کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا طرح استیضاح رئیس جمهور این کشور را به تصویب رساند.

تصویب طرح استیضاح ترامپ در کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ادکلن شنل به نقل از شبکه خبری سی ان ان، اعضای کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا در نخستین ساعات کاری صبح روز جمعه به وقت محلی طرح استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور را تصویب کردند.

اعضای کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا روز گذشته حدود 14 ساعت در مورد طرح استیضاح دونالد ترامپ بحث و جدل کردند و در نهایت جرولد نادلر رئیس این کمیته، رأی گیری در مورد طرح را به روز جمعه (امروز) موکول کرد و در نهایت در رأی گیری امروز اعضای کمیته به استیضاح ترامپ رأی دادند.

هر دو بند مطرح شده برای استیضاح ترامپ یعنی سوءاستفاده از قدرت و ممانعت از تحقیقات کنگره با 27 رأی مثبت در برابر 17 رأی منفی در کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب رسید.

بدین ترتیب استیضاح دونالد ترامپ از هفته آینده در صحن مجلس نمایندگان آمریکا پیگیری خواهد شد.

ماجرای سوء استفاده ترامپ از قدرت علیه جو بایدن که از آن به عنوان یک رسوایی بزرگ موسوم به اوکراین گیت یاد می شود، پس از آن برملا شد که افشاگر یا افشاگرانی از کاخ سفید به رسانه ها و نمایندگان کنگره اطلاع دادند که ترامپ در جریان مکالمات تلفنی از رئیس جمهور اوکراین خواسته است که دستور انجام تحقیقاتی را در مورد تخلفات مالی احتمالی پسر جو بایدن معاون سابق رئیس جمهور آمریکا (باراک اوباما) صادر کند. به گفته افشاگران، ترامپ حتی ارائه کمک های نظامی به اوکراین را منوط به پذیرش این خواسته کرده است.

در پی افشای این ماجرا، مجلس نمایندگان آمریکا به ریاست نانسی پلوسی دموکرات فرایند استیضاح دونالد ترامپ را کلید زد و در ادامه، کمیته های اطلاعاتی و قضایی مجلس نمایندگان تحقیقات خود را در مورد سوءاستفاده ترامپ از قدرت در جریان ماجرای اوکراین گیت را آغاز کردند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "تصویب طرح استیضاح ترامپ در کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویب طرح استیضاح ترامپ در کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید