خبرنگاران آب مازاد تالاب استیل آستارا به دریای خزر تخلیه می گردد

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، آستارا - خبرنگاران - فرماندار آستارا گفت: حجم آب تالاب استیل این شهرستان به علت بارش های اخیر افزایش یافته است و برای جلوگیری از سرریز و خسارات آن، باید با استفاده از کانال ها به دریای خزر تخلیه گردد.

خبرنگاران آب مازاد تالاب استیل آستارا به دریای خزر تخلیه می گردد

حسن رستم زاد روز یکشنبه در جلسه مدیریت بحران در فرمانداری آستارا اظهار کرد: سرریز آب تالاب استیل در سال گذشته به جهت ارتباطی روستای دربند خسارت زده بود و اداره منابع آب برای جلوگیری از تکرار حادثه، حجم آب تالاب را مدیریت کند.

وی بیان نمود: آب استیل در اردیبهشت ماه مورد استفاده شالیکاران قرار می گیرد و در آن ماه، بارش نیز خواهیم داشت و اداره منابع آب آستارا و شرکت آب منطقه ای گیلان، برای جلوگیری از تخریب تالاب اقدام نمایند.

وی ادامه داد: بخشداران و دهیاران با ساخت و ساز غیرمجاز در روستاها و حریم رودخانه ها مقابله نمایند و ساخت ویلا در دهستان حیران علاوه بر تخریب محیط زیست، باعث انباشت نخاله ساختمانی در رودخانه آقچای و گل و لای شدن آبگیر تصفیه خانه بهارستان می گردد.

آرش سیف الهیان رئیس اداره منابع آب آستارا هم گفت: 30 درصد بستر رودخانه ها و آب بندان در شهر آستارا و 90 درصد آنها در بخش لوندویل لایروبی و دیواره حفاظتی رودخانه کانرود با یک میلیارد و 800 میلیون ریال اعتبار ساخته شده و تعریض و لایروبی رودخانه ویرمونی با چهار میلیارد و 800 میلیون ریال اعتبار در حال اجراست.

توحید کرمزاده بخشدار لوندویل هم اظهار کرد: رودخانه های سیرالیوه، قنبر محله، کوته کومه، خان حیاطی و چلوند احتیاجمند لایروبی است و در بعضی نقاط برای جلوگیری از سیلاب، به ساخت دیواره حفاظتی احتیاج است.

تالاب استیل آستارا با 138 هکتار وسعت در حاشیه جاده آستارا به تالش قرار گرفته است و اداره هواشناسی آستارا میزان بارش ها در شبانه روز گذشته را 82 میلیمتر خاطرنشان کرد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت، 12 آب بندان و هفت رشته رودخانه در غرب استان گیلان، حاشیه دریای خزر و مرز جمهوری آذربایجان قرار گرفته است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران آب مازاد تالاب استیل آستارا به دریای خزر تخلیه می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آب مازاد تالاب استیل آستارا به دریای خزر تخلیه می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید