شیشه عقب خودرو دیگر در روز های سرد بخار نمی گیرد

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، محققان ایرانی با استفاده از خمیر نقره هادی نانوساختار توانستند در شیشه عقب خودرو رسانایی الکتریکی شیشه را افزایش داده و عملکرد گرمکن شیشه عقب خودرو را بهبود دهند.

شیشه عقب خودرو دیگر در روز های سرد بخار نمی گیرد

به گزارش گروه فناوری وبلاگ ادکلن شنل، رانندگی در روز های بارانی پاییز و برفی زمستان در کنار زیبایی های خود، مسائلی را نیز به همراه دارد که یکی از آن ها بخار گرفتگی شیشه های خودرو است، از این رو شرکت های تولیدکننده محصولات و قطعات خودرو به دنبال فناوری های نوین برای جلوگیری از بخار گرفتگی شیشه به ویژه شیشه عقب خودرو هستند.

شرکت یاسین شیمی ققنوس خمیر نانویی برای رفع بخارگرفتگی شیشه خودرو دارد. افزودن این خمیر به شیشه موجب هدایت الکتریکی و کاهش مقاومت شیشه در برابر الکتریسیته می شود در نتیجه می توان عملکرد گرمکن شیشه عقب خودرو را بهبود داد. مقاومت به سایش و خراش مکانیکی و کاهش مقاومت عبور جریان از خواصی است که با افزودن این خمیر به شیشه عقب خودرو ایجاد می شود.

رضا حبیبی، مدیرعامل شرکت یاسین شیمی ققنوس می گوید: ما تنها تولیدکننده این نوع خمیر در کشور هستیم و در حال حاضر مشتریان متعددی در حوزه خودروسازی و دیگر صنایع داریم. شرکت های شیشه سازی سایپا شیشه، ایمن شیشه سپهر، گیلان گلاس، ونوس شیشه، امید اصفهان، کارگلس، بهنور و شرکت صاایران از جمله مشتریان ما هستند. در سال گذشته 2 تُن خمیر نقره به مشتریان تحویل داده ایم و این در حالی است که ظرفیت ما در سال 3 تن است. در حال حاضر برای توسعه بازار، به دنبال جذب مشتریانی ازخارج از کشور هستیم و از این رو رایزنی هایی با یک شرکت از کشور ترکیه اجرا شده و امیدواریم به زودی سفارش از سوی این مشتری ثبت شود.

حبیبی درباره فعالیت های شرکت یاسین شیمی ققنوس می گوید: ما در حوزه فلزات گرانبها فعالیت داریم و محصولات مختلفی نظیر خمیر، پودر و چسب در بخش فلزات گرانبها تولید و به بازار عرضه می کنیم.

از جمله مزیت های محصول تولیدی شرکت یاسین شیمی ققنوس در مقایسه با نمونه های وارداتی می توان به قیمت رقابتی و کیفیت این محصول اشاره کرد. در خمیر نقره تهیه شده با پودر نانوساختار، به علت ساختار نانومتری، امکان چاپ با شابلون در خطوط با عرض میکرونی و ارتفاع میکرونی دقیق امکان پذیر است. در این خمیر خطوط چاپ شده لبه های صاف و یکنواختی را بوجود می آورد که در چاپ مدار های خیلی دقیق کاربرد دارد.

شرکت یاسین شیمی ققنوس همچنین تولیدکننده پودر نقره نانوساختار است. پودر نانوساختار دارای سطح ویژه بالا و خلوص فوق العاده و اندازه ذرات کروی تقریبا یکنواخت است. این پودر به عنوان پیش ماده ساخت خمیر هادی جریان، گریس های انتقال جریان، رنگ های پوششی شیلد الکترومغناطیسی و چسب های هادی جریان کاربرد دارد.

شرکت یاسین شیمی ققنوس پیروز به دریافت جواز تولید خمیر نقره از سازمان صنایع و معادن استان زنجان و اخذ پروانه بهره برداری در سال 1396 از همین سازمان شده است. این شرکت همچنین توانسته گواهینامه نانومقیاس این محصول را از ستاد توسعه فناوری نانو دریافت کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "شیشه عقب خودرو دیگر در روز های سرد بخار نمی گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیشه عقب خودرو دیگر در روز های سرد بخار نمی گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید