طبیعت بکر و سحرانگیز نوشا در تنکابن

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، روستای نوشا در 55 کیلومتری تنکابن قرار گرفته و ارتفاع 2100 متری آن از سطح دریا موجب شده تا اطراف آن را توده ای از ابرها احاطه کند.

طبیعت بکر و سحرانگیز نوشا در تنکابن

روستای نوشا تنکابن یکی از مقاصد بکر ایران با زیبایی های مثال زدنی است. برای رسیدن به روستای نوشا راستای نسبتا طولانی پیش رویتان قرار گرفته است. اگرچه دسترسی به روستای نوشا تنکابن کمی مشکل است اما جذابیت های این روستا شما را ترغیب به ادامه راه می کند. مطلب امروز وبلاگ ادکلن شنل به این روستا و دیدنی های آن اختصاص دارد.

روستای نوشا تنکابن

حتما تا به امروز نام جاده جنگلی و زیبای دوهزار را شنیده اید، خبر خوب آن است که برای رسیدن به روستای نوشا باید از جاده جنگلی دو هزار عبور کنید. نوشا به معنای نسیم خنک صبحگاهی است و با حضور در این روستا، این حس خنکی را به خوبی لمس می کنید. با ابرهایی که سراسر روستا را فرا گرفته ، هوای پاک، طبیعت بکر و چشم انداز ها دیدنی، گشتی به یاد ماندنی در نوشا، تجلی بهشت، خواهید داشت.

جاذبه بکر و دست نخورده

از نکات جالب توجه این روستا و از دلایل بکر و دست نخورده بودن آن عدم تردد خودرو است. شما با استفاده از اسب، موتورهای کوهستان یا پای پیاده می توانید این راستا چشم نواز را طی کنید. گشت وگذار در این طبیعت بکر مستلزم پیاده روی طولانی است بنابراین با تجهیزات و لوازم کافی راهی شوید.

رودخانه روستای نوشا تنکابن

در طبیعت بسیار زیبای این منطقه شاهد رودخانه و چشمه ای با آب گوارا و بسیار خنک نیز خواهید بود. با انتخاب این روستا برای طبیعت گردی طعم خوش آب و غذای سالم را بچشید و هوای پاک و مطبوعی را نیز استشمام کنید.

تفریحات و دیدنی ها

رانندگی در جاده جنگلی دوهزار: این جاده یکی از زیباترین جاده های جنگلی شمال کشور و استان مازندران با طبیعت سرسبز و کوهستانی و درختان تودرتو است.

پیمایش و کوه پیمایی: برای رسیدن به روستای نوشا یک پیمایش طولانی مدت (حدود 6 ساعت) خواهید داشت. در بعضی نقاط باید از کوه بالا بروید.

دیدنی چشم انداز: گذر از میان جنگل های مازندران و منطقه ها کوهستانی رو به بالا، چشم انداز ای فراموش نشدنی را پیش رویتان می گذارد که همیشه در خاطرتان می ماند؛ چشم انداز ای که حضور ابرها در اطراف روستا زیبایی آن را چندین برابر می کند.

عکاسی: در نوشا و راستا رسیدن به آن، فرصتی ناب برای عکاسی وجود دارد و می توانید در این چشم انداز دیدنیی عکس های منحصربه فرد و خاطره انگیزی بگیرید.

بازدید از چشمه میانلت: در کنار روستای نوشا چشمه ای به نام میانلت وجود دارد که گردشگران در سفرشان از آن نیز بازدید می کنند. معمولا مسافران بعد از گذران وقت در روستا، به سمت چشمه حرکت کرده و در کنار آبی که از آن جاری است قدم می زنند.

اگر به روستاهای دیدنی ایران علاقه دارید، بهشت گمشده ای در مشهد را بخوانید.

پیشنهاد مطالعه: برای دیدن مطالب بیشتر از گردشگری، آبشار یخی خور نزدیک ترین نقطه به تهران را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "طبیعت بکر و سحرانگیز نوشا در تنکابن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طبیعت بکر و سحرانگیز نوشا در تنکابن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید