طرح پژوهشی استاد و دانشجوی دانشگاه امیرکبیر در جشنواره ملی پژوهش های مسئله محور و کاربردی برگزیده شد

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، طرح پژوهشی استاد دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دانشجوی این دانشگاه به عنوان طرح برگزیده جشنواره ملی پژوهش های مسئله محور و کاربردی انتخاب شد.

طرح پژوهشی استاد و دانشجوی دانشگاه امیرکبیر در جشنواره ملی پژوهش های مسئله محور و کاربردی برگزیده شد

به گزارش گروه دانشگاه وبلاگ ادکلن شنل، طرح غلامرضا پازوکی دانشیار دانشکده مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر و مهتاب مرادی دانشجوی دکتری دانشکده مهندسی شیمی این دانشگاه با عنوان مطالعه تجربی و مدلسازی ترمودینامیکی جداسازی ترکیبات کایرال با استفاده از سامانه های دو فازی-آبی بر پایه حلال سبز در زمره طرح های پژوهشی برگزیده اولین جشنواره ملی پژوهش های مسئله محور و کاربردی نهاده شد.

این طرح پژوهشی توانست از بین 80 طرح کاندید شده در کارگروه تخصصی نفت و مهندسی شیمی عنوان طرح پژوهشی برگزیده در این جشنواره را کسب کند.

این طرح، یک طرح نوآورانه در زمینه جداسازی انانتیومر های دارو های کایرال با استفاده از یک سیستم مقرون به صرفه، مقیاس پذیر و زیست سازگار است که جداسازی انانتیومر های مطلوب این دارو ها و استفاده از فرم تک انانتیومر آن ها به جای فرم راسمیک، علاوه بر فراهم کردن یک کنترل درمانی مناسب، کاهش عارضه های جانبی دارو و بهبود اثرگذاری، یاری شایان توجهی به صنعت داروسازی و خودکفایی کشور در زمینه تهیه و فراوری مواد اولیه دارویی خواهد نمود.

در این جشنواره، طرح های پژوهشی و تجاری سازی شده از دانشگاه های سراسر کشور به رقابت پرداختند.

جشنواره حمایت از پژوهش های کاربردی و مسئله محور پارک فناوری پردیس در راستای نیل به هدف ارتباط دهی چالش ها و مسئله های اکوسیستم نوآوری کشور و تحقیقات دانشگاه ها و موسسات پژوهشی و به منظور بهره گیری از توان و ظرفیت بالقوه دانشگاه ها و تشویق متقاضیان به انجام تحقیقات و پروژه های کاربردی مورد احتیاج شرکت های دانش بنیان، خالق و واحد های فناور برگزار گردید.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "طرح پژوهشی استاد و دانشجوی دانشگاه امیرکبیر در جشنواره ملی پژوهش های مسئله محور و کاربردی برگزیده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح پژوهشی استاد و دانشجوی دانشگاه امیرکبیر در جشنواره ملی پژوهش های مسئله محور و کاربردی برگزیده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید