نهادهای امنیتی آلمان تحت فشار موج جدید بازگشت حامیان داعش

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، یک هفته نامه آلمانی در مطلبی از شمار زیاد پرونده های تحقیقاتی درباره حامیان داعش در آلمان با توجه به موج جدید بازگشت آنها از مناطق بحرانی به عنوان چالش بزرگی برای نهادهای امنیتی آلمان اطلاع داد.

نهادهای امنیتی آلمان تحت فشار موج جدید بازگشت حامیان داعش

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ادکلن شنل، هفته نامه اشپیگل در گزارشی نوشت: بازگشت هواداران سازمان تروریسم داعش از مناطق بحرانی به آلمان نگرانی هایی را برای نهادهای امنیتی این کشور ایجاد نموده است. اغلب تحقیق کنندگان این گونه پرونده ها نمی دانند این اشخاص تا چه اندازه خطرناک هستند. در حال حاضر بیش از صد پرونده تحقیقاتی در این باره در آلمان در حال آنالیز است.

به این ترتیب بازگشت هواداران داعش به آلمان هفته هاست که نهادهای امنیتی در این کشور را به خود مشغول نموده است.

ترکیه اخیرا اعلام نموده است که می خواهد حامیان و هواداران داعش را به کشورهایشان بازگرداند. بر اساس اطلاعات وزارت کشور آلمان در حال حاضر نهادهای امنیتی آلمان در حال تحقیقاتی درباره حدود 116 نفر هستند که از مناطق بحرانی به آلمان بازگشته اند.

خبرگزاری آلمان این خبر را با استناد به اطلاعات وزارت کشور آلمان به درخواست فراکسیون حزب لیبرال دموکرات در مجلس این کشور ارائه داده است.

اشپیگل در بخش دیگری از این گزارش نوشت: بازگشت هواداران داعش نهادها و سازمان های آلمانی را در برابر مسائل بزرگی قرار داده است. در اواسط ماه اکتبر محافل امنیتی از بیش از 80 هوادار داعش که در بازداشتگاه های سوریه هستند خبر دادند.

توماس موک، از کارشناسان مسائل افراط گرایی خواهان بازگشت بدون قید و شرط بچه ها داعشی شده و هم زمان درباره بعضی از این عودت ها هشدار داد.

یکی از سیاستمداران بلند پایه حزب لیبرال دموکرات آلمان هم در این باره گفته است که ما با شمار زیادی از هواداران داعش روبرو هستیم که مرتکب جنایاتی در ارتباط با این سازمان تروریستی شده اند. اکنون وظیفه دستگاه قضائی آلمان است که این اقدامات را به صورت پیوسته تحت پیگرد قانونی قرار دهد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "نهادهای امنیتی آلمان تحت فشار موج جدید بازگشت حامیان داعش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نهادهای امنیتی آلمان تحت فشار موج جدید بازگشت حامیان داعش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید