هشدار هواشناسی نسبت به افزایش ارتفاع موج در شمال و جنوب کشور

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، سازمان هواشناسی نسبت به افزایش ارتفاع موج در دریای خزر، خلیج فارس و دریای عمان هشدار داد و نسبت به ممنوع شدن شنا در این مناطق توصیه کرد.

هشدار هواشناسی نسبت به افزایش ارتفاع موج در شمال و جنوب کشور

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: از امروز تا اوایل صبح سه شنبه (27 تا 29 مهرماه) وزش باد شدید و افزایش ارتفاع موج بین یک تا 1.5 متردر مناطق شرقی دریای عمان پیش بینی می شود.

در ادامه این هشدار با اشاره به افزایش سرعت باد و ارتفاع موج به حدود یک متر در شمال و مرکز خلیج فارس آمده است: این شرایط از ظهر فردا (28 مهرماه) تا بعدازظهر سه شنبه (29 مهرماه) پیش بینی می شود.

در پایان این هشدار آمده است: افزایش سرعت باد و ارتفاع موج به حدود یک تا 1.5 متر از اواخر وقت سه شنبه تا بعد از ظهر پنجشنبه (29 مهر تا اول آبان) در دریای خزر

پیش بینی می شود.

با توجه به شرایط جوی مناطق شرقی دریای عمان، شمال و مرکز خلیج فارس و دریای خزر پاره شدن تورهای صیادی، غرق شدن قایق های کوچک و شناورهای سبک دور از انتظار نیست بنابراین نسبت به ممنوعیت شنا، احتیاط در تردد با قایقهای سبک و تفریحی و فعالیت شیلاتی توصیه می شود.

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، زمانی که سازمان هواشناسی هشدار زرد رنگ صادر می کند به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "هشدار هواشناسی نسبت به افزایش ارتفاع موج در شمال و جنوب کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار هواشناسی نسبت به افزایش ارتفاع موج در شمال و جنوب کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید