ابلاغ آیین نامه اجرایی معافیت مالیاتی یکی از اولیای معلولان شدید و خیلی شدید

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، معاون اول رئیس جمهور، آیین نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق معلولان مبنی بر معافیت 50 درصدی حقوق و مزایا یا دستمزد مشمول مالیات یکی از اولیاء افراد دارای معلولیت شدید یا خیلی شدید را ابلاغ کرد.

ابلاغ آیین نامه اجرایی معافیت مالیاتی یکی از اولیای معلولان شدید و خیلی شدید

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ ادکلن شنل، با تصمیم هیئت وزیران در جلسه 3 آذر 1398، سازمان بهزیستی کشور موظف است پس از تعیین نوع و شدت معلولیت افراد دارای معلولیت، بنا به درخواست یکی از اولیاء گواهی ای را مشتمل بر تأیید شدت معلولیت، مشخصات کارفرما و محل اشتغال و تایید مسئولیت پرداخت هزینه های مترتب بر فرد دارای معلولیت توسط یکی از اولیای متقاضی صادر کند.

طبق این مصوبه 50 درصد حقوق، مزایا و دستمزد مشمول مالیات یکی از اولیای افراد دارای معلولیت شدید یا خیلی شدید اعم از اینکه در منزل یا مراکز نگهداری یا بیمارستان نگهداری شوند، مطابق شرایط این آیین نامه از پرداخت مالیات معاف است.

در صورت روال شرایط معافیت اعم از کاهش یا رفع معلولیت، قطع پرداخت هزینه های مترتب بر معلولیت فرد یا فوت فرد معلول به اظهار اولیا یا اطلاع یافتن سازمان بهزیستی، اولیای مشمول معافیت موضوع این آیین نامه موظفند مراتب را به سازمان و کارفرما اعلام کنند و سازمان بهزیستی نیز مکلف است موضوع را برای لغو معافیت مذکور به اداره امور مالیاتی ذی ربط اعلام کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ابلاغ آیین نامه اجرایی معافیت مالیاتی یکی از اولیای معلولان شدید و خیلی شدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابلاغ آیین نامه اجرایی معافیت مالیاتی یکی از اولیای معلولان شدید و خیلی شدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید