استایل شخصی چیست و چطور استایل شخصی مان را پیدا کنیم؟

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، برای اینکه ظاهری مجذوب کننده داشته باشید حتما لازم نیست از تازه ترین ترندهای مد پیروی کنید، بلکه می توانید استایل شخصی خودتان را تعریف کنید و به این استایل پایبند باشید. البته داشتن یک استایل شخصی به این معنی نیست که از ترندهای دنیای مد دور شوید، بلکه زمانی که استایل شخصی تان را برای خودتان تعریف می کنید، می توانید آن بخش از ترندهایی که با روحیات و سبک شما سازگار است را پیدا کنید و مطابق آنها لباس بپوشید. اما چطور می توانید استایل شخصی تان را پیدا کنید؟ با آگاهی از روحیات، سبک زندگی، فیزیک بدن و سلایق تان می توانید اصولی را برای لباس پوشیدن خودتان مشخص کنید و استایل شخصی خودتان را بیابید. در این مطلب شما را برای یافتن و شناختن استایل شخصی تان هدایت خواهیم کرد. با ما در مجله خبرنگاران همراه باشید.

استایل شخصی چیست و چطور استایل شخصی مان را پیدا کنیم؟

استایل شخصی چیست؟

چنانچه بخواهیم به طور کلی استایل شخصی را تعریف کنیم، استایل و سبک شخصی روش منحصربه فردی است که هر کس برای بیان روحیات و خلقیات خود آن را به کار می گیرد. چه در دنیای مد و چه در انواع هنرهای هفت گانه انسان ها روش هایی را برای بیان آنچه در فکر دارند انتخاب می نمایند. استایل شخصی تنها به ظاهر و لباس های شما ختم نمی گردد. استایل شخصی تمام جنبه های زندگی شما را در برمی گیرد؛ مثلا چه نوع موسیقی گوش می کنید، چه غذاهایی را دوست دارید، خواندن چه کتاب هایی را ترجیح می دهید و بسیاری موارد دیگر.

در دنیای مد استایل شخصی بر روش لباس پوشیدن شما دلالت می نماید؛ این که چه رنگ هایی را انتخاب می کنید، چه اکسسوری هایی را مورد استفاده قرار می دهید و این که چه نوع آیتم هایی را با یکدیگر ست می کنید.

با این تعاریف به تعداد آدم های روی کره زمین، استایل شخصی وجود دارد. حتی با وجود شباهت های ظاهری در طرز لباس پوشیدن، باز هم هر فردی در جزئیات پوشش و رفتار خود تفاوت های بسیاری با دیگران دارد و این همان مفهوم استایل شخصی است.

استایل شخصی یک مفهوم بی سرانجام و بسیار گسترده است. ممکن است فردی بسیار شیک پوش باشد اما از ترندهای مد پیروی نکند، بلکه اصول زیبایی شناسی خاص خود را داشته باشد. در واقع زمانی که شما استایل شخصی تان را برای خودتان تعریف می کنید، بر اساس سلیقه و خلق و خویتان اصولی را برای لباس پوشیدنتان مشخص می کنید که در شما حس خوبی ایجاد نمایند.

چطور استایل شخصی مان را پیدا کنیم؟

پیدا کردن استایل و سبک شخصی چیزی نیست که یک شبه بتوان آن را انجام داد اما استراتژی هایی وجود دارد که به شما یاری می نماید استایل شخصی تان را مشخص کنید و بدانید چه نوع لباس هایی مناسب شماست. در ادامه این استراتژی ها را با یکدیگر مرور می کنیم.

1. کمد لباس هایتان را آنالیز کنید

به سراغ کمد لباس تان بروید و لباس هایی که بیشتر مورد علاقه شما هستند را پیدا کنید؛ لباس هایی که وقتی آن ها را می پوشید حس بهتری دارید. این آیتم ها را از کمدتان بیرون بیاورید مشخصات آن ها را آنالیز کنید و ببینید این آیتم ها چه اشتراکاتی با یکدیگر دارند. به این فکر کنید که چرا این آیتم ها به شما حس خوبی می دهند؟

2. آنالیز کنید کدام ترندهای مد و فشن برای شما الهام بخش هستند

زمانی که می خواهید از ترندهای مد و سبک های مختلف الهام بگیرید، از خانواده و دوستانی که سبک پوشش آن ها را تحسین می کنید آغاز کنید. زمانی را در شبکه های اجتماعی بگذرانید و نحوه لباس پوشیدن دوستان و افراد مشهور را مشاهده کنید؛ از لباس های غیررسمی مانند تاپ های کوتاه و بوت های ساق های بلند گرفته تا کت و شلوارهای رسمی و پیراهن های مجلسی.

وبلاگ های بسیاری مملو از نکات مد و الهام بخش در شبکه های اجتماعی وجود دارند. چند بلاگر مد را پیدا کنید که سبک آن ها مورد علاقه تان است و در آرشیو آن ها در پی لباس و آیتم های مورد علاقه تان بگردید.

اگر سلبریتی یا اینفلوئنسری وجود دارد که استایلش را دوست دارید، سعی کنید استایفهرست آن فرد مشهور را هم پیدا کنید و در پی الهام گرفتن از این استایفهرست ها باشید. مجلات مد یکی دیگر از منابع عالی هستند. در خصوص انواع مختلف سبک بیاموزید و آن هایی را که بیشتر با خلقیات و سلیقه تان هماهنگ هستند شناسایی کنید.

استایل های مهم و محبوبی که در دنیای مد وجود دارند می توانند برای شما بسیار الهام بخش باشند؛ استایل بوهو، استایل مینیمال، استایل وینتیج، استایل مونوکروم، استایل گوتیک و بسیاری استایل های دیگر. این استایل ها را بشناسید و با آنالیز اصول آن ها ببنید با چه استایل هایی بیشتر ارتباط برقرار می کنید و از آنها الهام بگیرید.

3. یک مجموعه تصویری مد بسازید

در گوشی موبایل و یا لپ تاپتان یک فولدر مخصوص جمع کردن تصاویر مد و فشن بسازید. در این فولدر تمامی تصاویری که برایتان الهام بخش هستند را جمع آوری کنید. سایت پینترست یک نمونه عالی برای شماست. می توانید در این شبکه اجتماعی استایل ها و آیتم هایی را که دوست دارید و برایتان الهام بخش هستند را پیدا کنید و آن ها را ذخیره سازی کنید. الهام گرفتن از تصاویری که حس خوشایندی در شما ایجاد می نمایند باعث می گردد راحت تر استایل شخصی تان را پیدا کنید. به طور مثال اگر ترکیب تاپ های گیپوری و شلوار جین برای شما دلنشین است می توانید ست تاپ گیپوری و شلوار جین را جزو ست های مورد علاقه تان در نظر بگیرید.

  • راهنمای کامل ست کردن رنگ خردلی در یک استایل پاییزی زیبا

4. کمد کپسولی بسازید و امضای شخصی تان را به آن اضافه کنید

کمد های کپسولی به شما اجازه می دهند مطابق استایل شخصی تان مجموعه ای از پرکاربردترین آیتم ها را برای خودتان جمع آوری کنید و ست های مجذوب کننده و دوست داشتنی بسازید. پس از این که در کمد کپسولی تان آیتم های پرکاربرد و رنگ های کلاسیک و خنثی را قرار دادید، چند آیتم خاص و منحصربه فرد به کمدتان اضافه کنید. این آیتم های منحصربه فرد می توانند امضای شما محسوب شوند.

این امضا می تواند شامل یه نوع لباس خاص، یک رنگ و یا یک اکسسوری باشد که همیشه از آن استفاده می کنید. به عنوان مثال امضای استایل کارولاین ایسا، یک رژلب قرمز رنگ و امضای استایل آنا وینتور یک عینک آفتابی مخصوص است. شما هم می توانید یک اکسسوری مثل گردنبند، دستبند، ساعت، دستکش و… را به عنوان امضا انتخاب نموده و همیشه از آن بهره ببرید. به طوری که همه افراد استایل شما را با آن یاد نمایند.

5. شکل بدن و اندامتان را بشناسید

بعضی افراد در انتخاب لباس ریسک پذیرند و هوادار آزادی و بی قانونی هستند. برای این افراد پارامترهایی همانند قد، وزن و… محدودیت به حساب نمی آیند؛ در واقع آن ها هر چه دوست دارند می پوشند.

امابه طور کلی توجه به شکل بدن و در نظر گرفتن اندام کلی انتخاب شما را برای داشتن یک استایل شخصی آسان تر می نماید.

در مقابل آینه بایستید و یا از زاویه های مختلف از خود عکس بگیرید. این کار به شما یاری می نماید تا بدنتان را از مقابل و اطراف به خوبی ببینید و بتوانید استایلی مناسب با اندامتان انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر دستان ورزیده و زیبایی دارید می توانید لباس هایی را بپوشید که دستان زیبایتان را به نمایش بگذارند. بعضی شلوارها به افراد قد بلند بیشتر از افراد قد کوتاه می آید یا بلوزهای آستین سه ربع مناسب افرادی که دست های کوتاهی دارند، نیستند. توجه به این نکات به شما یاری می نماید آیتم هایی را که بیشتر با اندام شما هماهنگی دارند را بیابید.

  • 6 ایده برای انتخاب استایل مناسب اندام پلاس سایز یا سایز بزرگ

6. به رنگ پوست و موهایتان توجه کنید

رنگ پوست در انتخاب لباس، بسیار مهم است. پوست شما سبزه، روشن و یا گندمی است؟ رنگ لباس شما برای ساخت استایل و سبک شخصی چیست؟ با مطالعه درباره رنگ ها، رنگ های مکمل و متضاد را بشناسید و بدانید ترکیب چه رنگ هایی، استایل شما را زیبا و مجذوب کننده می نماید.

7. خلق وخو، روحیات و سبک زندگی تان را بشناسید

خلق وخو و روحیه شما بسیار در استایل شخصی و اصولی که برای خودتان می سازید موثر است. به عنوان مثال اگر شما فردی محافظه کار هستید با انتخاب رنگ های بولد و یا آیتم هایی که مناسب سنتان نیستند احساس خوبی نخواهید داشت. حتی اگر این نوع آیتم ها ترند شوند هم باز شما با توجه به روحیه تان با این لباس ها احساس خوبی نمی کنید. در حالی که ممکن است یک فرد جسور و بی پروا به راحتی رنگ هایی بولد و آیتم هایی پرزرق و برق را انتخاب کند و محدودیت های سنی را هم در نظر نگیرد.

بر اساس خلق وخویتان ببینید چه فاکتورهایی در لباس پوشیدن برایتان مهم تر است؟ این که همیشه شاد و سرزنده باشید و یا این که دیگران شما را به عنوان فردی رسمی و منظم بشناسند؟ آیا راحتی برای شما مهم تر است یا این که همیشه شیک به نظر برسید؟ کدام فعالیت ها برای شما دلپذیر ترند؟ این که به یک رستوران شیک بروید یا با دوستان تان در یک کافه خودمانی شب نشینی کنید؟

بنابراین محدودیت ها و ویژگی های استایل شخصی تان بسته به روحیه و خلق وخویتان دارد. به خاطر داشته باشید که هدف نهایی انتخاب استایل شخصی، احساس رضایت است. استایل شخصی تان را طوری مشخص کنید که همیشه حس خوبی نسبت به خودتان داشته باشید.

8. موقعیت اجتماعی و شغلی تان را در نظر بگیرید

اجتماع و موقعیت اجتماعی و شغلی تاثیر مستقیمی بر استایل شما دارد؛ ممکن است شما روحیه ای خاص و جسور داشته باشید و استایل هایی شلوغ و جسورانه را بپسندید اما محل کارتان فضایی رسمی داشته باشد. در این حالت باید استایلی که برای رفتن به سر کار انتخاب می کنید با استایل روزمره تان متفاوت باشد.

علاوه بر این، موقعیت شغلی و اجتماعی می تواند تاثیر مستقیم بر شخصیت، برخورد و سبک زندگی شما بگذارد و شما را وادار کند تا همیشه مناسب موقعیت اجتماعی خود رفتار کنید.

سخن آخر

در این مطلب سعی کردیم برترین استراتژی ها برای مشخص استایل شخصی را ارائه کنیم. همانطور که پیش تر اشاره شد، انتخاب استایل و سبک شخصی چیزی نیست که بتوان یک شبه آن را انجام داد، اما این استراتژی ها همراه با خودشناسی و خلاقیت به شما یاری می نمایند استایل شخصی تان را راحت تر مشخص کنید.

برای این که بهتر بتوانید استایل شخصی تان را مشخص کنید پس از آنالیز نکات و مراحل گفته شده، ست ها، آیتم ها و رنگ های مورد علاقه تان را فهرست کنید و با مرور این فهرست و آنالیز کمد لباس هایتان آیتم هایی که احتیاج دارید را مشخص کنید تا بتوانید ست هایی مجذوب کننده برای خودتان بسازید و استایل شخصی تان را با توجه به روحیات، موقعیت و فیزیک بدنتان به برترین شکل بسازید.

منابع: masterclass, instyle

منبع: دیجی استایل

به "استایل شخصی چیست و چطور استایل شخصی مان را پیدا کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استایل شخصی چیست و چطور استایل شخصی مان را پیدا کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید