اعتراضات در بلاروس؛ دست کم 150 معترض بازداشت شدند

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، مرکز حقوق بشری غیر دولتی بلاروس گزارش داد، دست کم 150 معترض در سراسر این کشور در دهمین یکشنبه متوالی از اعتراضات گسترده اپوزیسیون بازداشت شدند.

اعتراضات در بلاروس؛ دست کم 150 معترض بازداشت شدند

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، براساس گزارش وب سایت این گروه حقوق بشری موسوم به ویاسنا، دست کم 150 معترض به جرم شرکت در اعترضات ضد دولتی غیر قانونی به دست پلیس بازداشت شدند. بیشتر بازداشت شدگان متعلق به اعتراضات شهر مینسک هستند.

شامگاه یکشنبه گروه حقوق بشری ویاسنا همچنین از بازداشت دست کم 194 معترض در جریان اعتراضاتی که مجوز نداشت، در سراسر بلاروس در روز یکشنبه اطلاع داد.

معترضان حامی اپوزیسیون بلاروس شنبه و یکشنبه هر هفته در اعتراض به نتایج انتخابات نهم اوت به خیابان ها می آیند، انتخاباتی که با روی کار آمدن دوباره الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری بلاروس برای ششمین بار همراه شد. اپوزیسیون بلاروس مدعی تقلب در انتخابات است و سوتلانا تیخانوفسکایا، نامزد اپوزیسیون را پیروز رقابت می داند.

شرکت ارتباطی-مخابراتی ای1 روز یکشنبه اعلام نمود، به دستور سرویس های امنیتی از کیفیت اینترنت ارائه شده در مینسک بابت آنچه اهداف امنیت ملی خواند، کاسته است. یکشنبه ده ها هزار تن از مردم بلاروس به خیابان های مینسک رفتند و خواهان استعفای الکساندر لوکاشنکو شدند.

این تظاهرات زیر سایه تهدید وزارت کشور بلاروس برگزار گردید. این وزارتخانه با هشدار نسبت به آنچه رادیکالیزه شدن اعتراض ها خوانده تهدید نموده بود که ماموران پلیس در صورت لزوم برای مهار اعتراض ها از گلوله های واقعی استفاده نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اعتراضات در بلاروس؛ دست کم 150 معترض بازداشت شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراضات در بلاروس؛ دست کم 150 معترض بازداشت شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید