این بیماران کلسیم مصرف نکنند

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، طبق جدیدترین یافته ها، افرادی که مکمل های کلسیم را به تنهایی یا کلسیم با ویتامین D مصرف می کنند در مقایسه با دیگران در معرض خطر بیشتر مرگ ناشی از مسائل قلبی یا مرگ به هر دلیلی روبه رو بودند.

این بیماران کلسیم مصرف نکنند

محققان در جدیدترین یافته های خود به این نتیجه رسیده اند که مکمل کلسیم می تواند برای بیماران قلبی مسن مشکل ایجاد کند.

طبق جدیدترین یافته ها، افرادی که مکمل های کلسیم را به تنهایی یا کلسیم با ویتامین D مصرف می کنند در مقایسه با دیگران در معرض خطر بیشتر مرگ ناشی از مسائل قلبی یا مرگ به هر دلیلی روبه رو بودند.

این افراد برای تعویض دریچه آئورت خود به عمل جراحی نیاز داشتند.

نتایج نشان دادند افرادی که کلسیم به علاوه ویتامین D مصرف می کنند، با خطر بیشتر مرگ و میر ناشی از مسائل قلبی روبه رو بودند، کسانی که کلسیم را به تنهایی مصرف می کردند، تقریباً سه برابر بیشتر برای تعویض دریچه قلب خود نیاز به عمل جراحی داشتند.

دکتر سمیر کاپادیا، رئیس پزشکی قلبی عروقی کلینیک کلیولند اوهایو، گفت: مصرف کلسیم اضافی نمی تواند مفید باشد و ممکن است حتی مضر باشد.

تنگی آئورت هنگامی اتفاق می افتد که دریچه آئورت (دریچه اصلی خروجی قلب) سفت یا باریک می شود و جریان خون را از قلب به بقیه بدن مسدود می کند.

کاپادیا گفت: به صورت معمول، دریچه به میزان یک چهارم باز می شود. در حدود 5 درصد از افراد بالای 75 سال، تجمع کلسیم در دریچه اتفاق می افتد، به طوری که دریچه به همان میزان که به طور معمول باز می شود، باز نمی شود.

وی اضافه کرد: هنگامی که دریچه کمتر از میزان یک سکه باز شود، خطر ابتلا به نارسایی قلبی یا مرگ روی می دهد.

محققان برای مشاهده این که آیا کلسیم ممکن است در مسائل دریچه قلب نقش داشته باشد، سلامت قلب بیش از 2600 بیمار را که قبلاً دارای کلسیفیکاسیون خفیف تا میانه دریچه آئورت بودند، پیگیری کردند.

میانگین سنی بیماران 74 سال بود و به طور میانه بیش از 5.5 سال تحت نظر بودند. افراد به سه گروه تقسیم شدند: کسانی که کلسیم مصرف می کردند، کسانی که کلسیم به علاوه ویتامین D مصرف می کردند و کسانی که مکمل مصرف نمی کردند.

این مطالعه نشان داد افرادی که کلسیم با ویتامین D مصرف می کنند با خطر مطلق مرگ ناشی از قلب به ازای 13.7 مرگ در هر 1000 نفر در سال روبه رو بودند. در حالی که 5.8 مرگ در هر 1000 نفر در افرادی که هیچ مکملی مصرف نمی کردند، وجود داشت.

این مطالعه نشان داد که مصرف مکمل کلسیم به علاوه ویتامین D خطر مرگ و میر به هر علتی را 31 درصد افزایش می دهد، در حالی که مصرف کلسیم به تنهایی با خطر 24 درصدی مرگ به هر علتی مرتبط است.

منبع: فرادید

به "این بیماران کلسیم مصرف نکنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این بیماران کلسیم مصرف نکنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید