بسته الحاقی محبوب Cataclysm به World of Warcraft Classic می آید

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، شرکت بلیزارد (Blizzard) چندی پیش رویداد بلیزکان را برگزار کرد و در آن از موارد مختلفی رونمایی کرد. یکی از موارد مورد تمرکز در این رویداد بازی دنیای وارکرفت (World of Warcraft) و مشتقات آن بود. به این شکل که بلیزارد از چند بسته الحاقی برای این بازی رونمایی کرد و در کنار آن بازی دنیای وارکرفت کلاسیک را نیز توسعه داد.

بسته الحاقی محبوب Cataclysm به World of Warcraft Classic می آید

شرکت بلیزارد چند سال پیش به طور ناگهانی تصمیم گرفت که بسته های الحاقی قدیمی بازی دنیای وارکرفت را با نام دنیای وارکرفت کلاسیک عرضه کند. به این شکل که این شرکت بسته های الحاقی قدیمی را با کمی تغییر دوباره عرضه نموده و هواداران می توانستند آن ها را تجربه نمایند. برای مثال خشم شاه لیچ (The Wrath of the Lich King) یکی از برترین بسته های الحاقی بازی دنیای وارکرفت بود که در بازی کلاسیک دوباره بازسازی شد.

یکی دیگر از بسته های الحاقی محبوب و بسیار با کیفیت دنیای وارکرفت بسته الحاقی کتکلیسم (Cataclysm) بود. این بسته الحاقی توانست عملکرد بسیار خوبی در زمان عرضه خود داشته باشد و هواداران را به شدت مجذوب خود بکند. حال بلیزارد تصمیم گرفته تا این بسته الحاقی را دوباره در بازی دنیای وارکرفت کلاسیک عرضه کند. این عرضه دوباره به معنای بازسازی 100 درصدی بسته قدیمی نیست ولی موارد اصلی آن را دارد. در کنار محتوای اصلی این بازی نظرات جامعه هواداران دنیای وارکرفت را نیز در خود داشته و در نتیجه کتکلیسم با کمی تغییر عرضه خواهد شد.

هنوز تاریخ دقیق عرضه بسته الحاقی کتکلیسم اعلام نشده ولی به احتمال زیاد اوایل سال 2024 میلادی در دسترس هواداران قرار خواهد گرفت.

در کنار بسته الحاقی کتکلیسم، بلیزارد از فصل اکتشاف (Season of discovery) نیز رونمایی کرد. این بسته الحاقی تازه در چند روز آینده عرضه خواهد شد و تغییراتی در روند کلی بازی دنیای وارکرفت ایجاد خواهد نمود. نکته جالب اینجاست که فصل اکتشاف نیز برای بازی کلاسیک عرضه شده و دارای تنکینگ وارلاک (Tanking Warlock) و میج هیلر (Mage Healer) است. دو کرکتری که به طور کامل با شخصیت ها و فرمول دنیای وارکرفت تناقض دارند.

فصل اکتشاف دارای محدودیت سطح 25 است. به این شکل که در صورت اتمام این بخش و رسیدن به لول 25 شما با یک سرانجام روبرو خواهید شد و پاداش های مختلفی دریافت خواهید کرد. البته این سطح هر چند ماه یکبار ارتقاء پیدا نموده و بازیکنان با رسیدن به آن می توانند پاداش های متنوعی دریافت نمایند.

طبق چیزی که بلیزارد گفته فصل اکتشاف یک قابلیت تازه به نام حکاکی روی سنگ قیمتی (Rune Engraving) و سیستم سنگ قیمتی (Rune) خواهد داشت. این سنگ های قیمتی به بازیکنان اجازه خواهد داد تا به موارد تازهی دسترسی پیدا نمایند. بازیکنان می توانند با ترکیب این سنگ ها به قابلیت های تازهی دست پیدا نمایند که تا به حال در بازی دنیای وارکرفت کلاسیک وجود نداشته است. در کنار این موارد، بازی دنیای وارکرفت کلاسیک دارای بخش های مبارزات آنلاین نیز خواهد بود. به این شکل که در سطوح خاص بازیکنان می توانند با یکدیگر رقابت و مبارزه بنمایند.

بلیزارد تمام کوشش خود را نموده تا بازی دنیای وارکرفت را زنده نگه دارد. یکی از برترین کارهای این شرکت عرضه بازی دنیای وارکرفت کلاسیک بود که باعث شد هواداران این بازی، دوباره به سمت آن جذب شوند. از طرفی با عرضه بسته های الحاقی برای عنوان اصلی، دنیای وارکرفت اصلی هم از بین نرفته و هواداران مخصوص خود را دارد. در نتیجه روند این شرکت بسیار خوب بوده و هر دو بازی را به برترین نحو مدیریت می نماید.

منبع: Destructoid

منبع: دیجیکالا مگ

به "بسته الحاقی محبوب Cataclysm به World of Warcraft Classic می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بسته الحاقی محبوب Cataclysm به World of Warcraft Classic می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید