برترین خاتمه سال به همیلتون تعلق گرفت

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، لوییس همیلتون بریتانیایی بدون هیچ شک و شبهه ای جزء برترین های تاریخ فرمول وان است. این یک جمله کلیشه ای نیست، چون آنچه همیلتون از خود به جای گذاشته، فراتر از خواست و اراده یک انسان عادی است. همیلتون سیاه پوست کار سختی برای ورود به فرمول وان داشت، به ویژه که اولین سیاه پوست این مسابقات هم بوده، پس راهش چندان هموار نبوده است. او بعلاوه زیر سایه شوماخری قرار داشت که افسانه این مسابقات بوده و هست.

برترین خاتمه سال به همیلتون تعلق گرفت

همیلتون نه تنها کاری کرد کارستان، بلکه نشان داد اراده آدم از هرچیزی مهم تر است. اگرچه او در مسابقات سال جاری در دور آخر، قافیه را به مَد مکس (فرستاپن) باخت، اما هفت قهرمانی پیاپی او نشان داد که همیلتون باتوجه به سن و سالش هنوز هم می تواند قهرمانی های دیگری را به کارنامه پرافتخارش اضافه کند.

بنابر دلایل گفته شده، خاندان سلطنتی بریتانیا تصمیم گرفت به او لقب سِر بدهد. همیلتون به اولین راننده سیاه پوست فرمول وان بریتانیا بدل شد که نشانه شوالیه را از پرنس چارلز دریافت نموده است. هیملتون 36 ساله از طرف ملکه الیزابت در کاخ وینزدور به چنین افتخاری نائل شد. بد نیست بدانید قبل از همیلتون فقط 2 راننده دیگر توانسته بودند چنین افتخاری کسب نمایند: جک برابام (1978)و جکی استوارت (2001). با این حساب ظاهراً برترین انتها برای همیلتون رقم خورده است نه فرستاپن!

***

شما می توانید اخبار خودرو را در بلاگ وبلاگ ادکلن شنل مطالعه کنید.

منبع: بلاگ دیوار

به "برترین خاتمه سال به همیلتون تعلق گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین خاتمه سال به همیلتون تعلق گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید