بومی سازی 97 درصدی داروها در کشور، نبود نهاد تاییدکننده، عامل عدم فراوری داروهای دام و طیور

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، معاون علمی و فناوری رییس جمهور گفت: در حالی کشور در بومی سازی 97 درصدی داروها پیروز شده است که در زمینه صنایع لبنی و غذایی وابستگی های زیادی داریم.

بومی سازی 97 درصدی داروها در کشور، نبود نهاد تاییدکننده، عامل عدم فراوری داروهای دام و طیور

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، دکتر سورنا ستاری امروز در مراسم رونمایی از چهار محصول پروبیوتیک شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک فناوری پردیس، با تاکید بر اینکه اتفاقات جدیدی در صنعت دارویی اتفاق افتاده که حاصل زحمات سازمان غذا و دارو است، اظهار کرد: وجود چنین سازمانی به فراوری داروها یاری زیادی می نماید و یکی از چالش ها نبود سازمان هایی مانند سازمان غذا و دارو در حوزه های دیگری چون هواپیمایی و دامپزشکی است.

وی از بومی سازی 97 درصد داروها در کشور اطلاع داد و یادآور شد: اما از سوی دیگر بعضی از این داروهای حوزه دام و طیور تاکنون بومی سازی نشده است که دلیل آن نبود زیر ساخت های مناسب برای دریافت تاییدیه های فنی است.

ستاری ابراز امیدواری کرد که همیشه اتفاقاتی در صنعت داروسازی رخ دهد، زیرا محققان پتانسیل توزیع داروهای مورد احتیاج را دارند و یادآور شد: مفتخریم که دو شرکت دانش بنیان مستقر در پارک فناوری پردیس به فراوری داروهای پروبیوتیک وارد شدند. پروبیوتیک ها فیلد جدیدی هستند که می توانیم با توسعه آن ها بازار این محصولات را کسب کنیم.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور، واردات محصولات پروبیوتیک ها را بالا دانست و یادآور شد: این فناوری در حوزه لبنیات و صنایع غذایی کاربردهای زیادی دارد و این در حالی است که در صنعت لبنیات و صنایع غذایی وابستگی زیادی به کشورهای دیگر داریم، از این رو ضروری است که به این حوزه ورود پیدا کنیم.

وی ورود به صنایع غذایی با پروبیوتیک ها را زمینه ای برای جلوگیری از واردات محصولات این حوزه دانست.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بومی سازی 97 درصدی داروها در کشور، نبود نهاد تاییدکننده، عامل عدم فراوری داروهای دام و طیور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بومی سازی 97 درصدی داروها در کشور، نبود نهاد تاییدکننده، عامل عدم فراوری داروهای دام و طیور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید