تصویری خیره کننده از خورشید که تا به امروز ندیده بودید

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، یک تصویر خیره کننده تازه از خورشید تمام رنگ های واقعی را که چشم انسان قادر به تماشا آن نیست، آشکار نموده است.

تصویری خیره کننده از خورشید که تا به امروز ندیده بودید

به گزارش همشهری آنلاین و به نقل از سان، ناسا در پست جدیدی در اینستاگرام تصویری از خورشید را به اشتراک گذاشت که به صورت موزاییکی رنگارنگ ظاهر شده است.

خورشید به صورت یک توپ قرمز مه آلود و چرخان در تصویر با خطوط سبز و چند نقطه آبی روشن ظاهر می گردد.

ناسا در شرح این پست می گوید: قرمز، سبز و آبی رنگ هایی نیستند که ما معمولاً با خورشید مرتبط می کنیم، اما در این تصویر ترکیبی، این رنگ ها یک راز را آشکار می نمایند: نور پنهان از خورشید.

این تصاویر به وسیله آرایه تلسکوپ طیف سنجی هسته ای ناسا (NuSTAR)، رصدخانه دینامیک خورشیدی (SDO) و ماموریت Hinode آژانس اکتشافات هوافضای ژاپن (JAXA) گرفته شده است.

ناسا فاش کرد که هر نوع داده با رنگ متفاوتی نمایش داده می گردد.

آبی نشان دهنده اشعه ایکس پرانرژی NuSTAR، قرمز نشان دهنده نور فرابنفش SDO و سبز برای پرتو های ایکس کم انرژی Hinode است.

ناسا می گوید: تصاویری مانند این می تواند به ما یاری کند تا بفهمیم چرا جو بیرونی خورشید (تاج) حداقل 100 برابر گرم تر از سطح آن است.

این پدیده دانشمندان را متحیر نموده است، زیرا گرمای خورشید از هسته آن منشا می گیرد و به سمت بیرون حرکت می نماید، اما مشاهدات می تواند بیشتر در این زمینه به ما بگوید.

ناسا فرض کرد که یکی از منابع بالقوه گرمای تاج می تواند فوران های کوچک در جو خورشید به نام نانوشعله ها باشد.

شعله های نانو متشکل از فوران گرما، نور و ذرات هستند و بیشتر از شعله ها رخ می دهند.

از آنجایی که شعله های معمولی اغلب به مقدار کافی شکل نمی گیرند، نمی توانند تاج را در دمای بالایی که دانشمندان مشاهده نموده اند، حفظ نمایند.

به طور معمول، نانوشعله ها برای مشاهده در میان نور فروزان خورشید بسیار ضعیف هستند؛ با این حال، NuSTAR قادر است این نور را زمانی که تعداد زیادی از نانوشعله ها نزدیک به یکدیگر رخ می دهند، تشخیص دهد.

منبع: فرارو

به "تصویری خیره کننده از خورشید که تا به امروز ندیده بودید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویری خیره کننده از خورشید که تا به امروز ندیده بودید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید