جزئیات کاهش سود و قسط وام یک میلیونی یارانه بگیران

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، با تغییری که در سازوکار پرداخت وام یک میلیونی یارانه بگیران ایجاد و قرار شد تا به صورت قرض الحسنه در اختیار متقاضیان قرار بگیرد، اقساط آن در هر ماه از 47 هزار به 35 هزار تومان کاهش یافت و سود کل به 52 هزار تومان رسید.

جزئیات کاهش سود و قسط وام یک میلیونی یارانه بگیران

به گزارش ایسنا، قرار بود تا با پیشنهاد بانک مرکزی و از محل منابع بانکی، به هر خانوار یارانه بگیر که حدود 23 میلیون خانوار هستند، مبلغ یک میلیون تومان در قالب تسهیلات پرداخت گردد. آنچه که در ابتدا پیش بینی شد این بود که با سود 12 درصد و بازپرداخت 24 ماهه به حساب یارانه متقاضیان واریز و اقساط آن در هر ماه از همین حساب کسر گردد.

در این حالت در مجموع سود بازپرداخت کل حدود 129 هزار تومان بود و یک میلیون و 129 هزار و 763 تومان به بانک بر می گشت. در عین حال که قسط در هر ماه به 47 هزار تومان می رسید.

اما آنچه که امروز (سه شنبه) رخ داد این بود که با تصمیم ستاد اقتصادی دولت سود 12 درصدی بین دولت و مردم تقسیم شد؛ به طوری که چهار درصد را یارانه بگیر و هشت درصد دیگر را دولت می پردازد. از سوی دیگر تعداد اقساط وام یک میلیونی از 24 به 30 ماه افزایش یافته است.

با تغییرات ایجاد شده، محاسبات نشان می دهد که دریافت کنندگان وام یک میلیونی باید در 30 ماه، هر ماه 35 هزار تومان قسط پرداخت کنند و سود کل دریافتی به حدود 52 هزار تومان می رسد. بر این اساس وام یک میلیونی با سود چهار درصد، حدود یک میلیون و 52 هزار تومان بر می گردد.

اما آن طور که همتی - رئیس کل بانک مرکزی- اعلام کرده است بعد از ثبت تقاضا این وام تا قبل از شروع ماه مبارک رمضان از طریق بانک های عامل به حساب یارانه متقاضیان واریز خواهد شد.

منبع: فرارو

به "جزئیات کاهش سود و قسط وام یک میلیونی یارانه بگیران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات کاهش سود و قسط وام یک میلیونی یارانه بگیران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید