اخبار اقتصادی

دیپ فیک و تصویر برداری مجازی؛ آینده سینما در دستان تکنولوژی

چه کسی بهتر از رابرت لگاتو که برنده سه اسکار جلوه های بصری شده است (برای فیلم های کتاب جنگل، هوگو و تایتانیک) می تواند مخاطب صحبت درباره آینده این بخش تاثیرگذار بر صنعت سینما باشد؟ کسی که برنده جایزه VES (جایزه انجمن جلوه های بصری آمریکا) برای سرآمدی و فزونی...

31 خرداد 1401

تن هاخ سرمربی بعدی منچستریونایتد می گردد؟

مدیران باشگاه منچستریونایتد به نظر می رسد در پی استخدام سرمربی هلندی تیم فوتبال آژاکس هستند.

28 خرداد 1401

شیوه نامه صدور مجوز فروشگاه های صنایع دستی کشور ابلاغ شد

ایرنا/ براساس آخرین گزارش های بدست رسیده، شیوه نامه صدور مجوز فروشگاه های صنایع دستی کشور ابلاغ شد.

25 خرداد 1401

کارخانه تولید مواد اولیه انسولین افتتاح شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، علی حدادی نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد، چهارباغ و طالقان در حاشیه این مراسم گفت: با راه اندازی این خط تولید علاوه بر ایجاد اشتغال برای بیش از 250 نفر، در تولید انسولین داخلی نیز می توانیم خودکفا باشیم....

24 خرداد 1401

قیمت مرغ به زیر نرخ مصوب رسید

به گزارش خبرنگاران، مهدی یوسف خانی گفت: با توجه به شرایط مساعد تولید، مرغ کماکان کمتر از قیمت مصوب عرضه می شود و قیمت کنونی هر کیلو ران مرغ 27 هزار تومان، سینه مرغ 53 هزار تومان و فیله مرغ 65 هزار تومان است.

22 خرداد 1401

فراوری بیش از 1.3 میلیون تن گوشت طیور در 6 ماهه اخیر

خبرگزاری خبرنگاران-یک میلیون و 326 هزار تن گوشت طیور و بیش از 454 هزار تن گوشت قرمز ظرف شش ماهه اخیر در راستای تامین کالاهای اسای مورد احتیاج مردم در کشور فراوری شده است.

19 خرداد 1401

قیمت خانه های نهضت ملی مسکن میلیاردی شد؟

مدیرعامل شهر های تازه در یک برنامه تلویزیونی، اعلام قیمت متری 10 تا 15 میلیون تومان برای واحد های نهضت ملی مسکن بود که هزینه واحد ها را به بالای یک میلیارد تومان می رساند؛ اگرچه روابط عمومی شرکت، این عدد را اشتباه لفظی دانسته، اما محاسبات سازندگان بر اساس...

17 خرداد 1401

به هر بهانه ای به فعالان حوزه گردشگری برچسب نزنیم

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی، گفت: این شایسته نیست که به هر بهانه ای به فعالان حوزه #گردشگری برچسب زده و در مورد آنان الفاظ ناشایست به کار ببریم.

14 خرداد 1401

ممنوعیت سفر از 12 کشور به ایران و یک درخواست

ایسنا/ این خبر پیرامون ممنوعیت سفر از 12 کشور به ایران و یک درخواست برای شما مخاطبان گرامی نگارش شد.

13 خرداد 1401

واکنش جهرمی به شیطنت ها علیه رئیس جمهوری

تهران (پانا) - سخنگوی دولت به هجمه بانیان وضع موجود به رئیس جمهوری به خاطر دستور وی برای شناسایی عوامل پشت پرده گرانی ها واکنش نشان داد.

13 خرداد 1401

بانک قرض الحسنه مهر ایران اعتماد به نظام بانکی را افزایش داد

خبرگزاری خبرنگاران- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری یزد گفت: بانک قرض الحسنه مهر ایران با عملکرد مطلوب خود در حوزه بانکداری بدون ربا و پرداختن به حوزه مسئولیت اجتماعی، موجب افزایش اعتماد عمومی به نظام بانکی شده است.

12 خرداد 1401

شاخص کل بورس 11 هزار و 692 واحد اُفت کرد

شاخص کل بورس با اُفت 11 هزار و 692 واحد، در تراز یک میلیون و 310 هزار و 877 واحدی متوقف شد.

9 خرداد 1401

صنعاء: هدف مذاکرات ریاض، تجاوز و محاصره بیشتر یمن است

رئیس شورای سیاسی عالی یمن ضمن انتقاد از سیاستهای آمریکا و انگلیس علیه ملت این کشور، گفت که عربستان و امارات صرفا مجریان توطئه هستند.

8 خرداد 1401

قوانین متناقض بر سر راه شرکت های دانش بنیان دانشگاهی

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید بهشتی در مورد آمادگی دانشگاه ها برای رفتن به سمت فناوری، کارآفرینی و شرکت های دانش بنیان، به تاثیر تناقض قوانین اشاره نمود و گفت: شرکت های دانش بنیان در جایی می توانند کار نمایند که فرصت های شغلی کافی، حمایت های درخور...

5 خرداد 1401

تامین شکر با توسعه شرکت های کشت و صنعت خوزستان

خبرگزاری خبرنگاران- معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی، از توسعه شرکت های کشت و صنعت خوزستان برای تامین شکر مورد نیاز کشور خبر داد.

31 اردیبهشت 1401

آیا کیت های پی سی آر اومیکرون را شناسایی نمی نمایند

تهران (پانا) - رئیس کمیته پیشگیری و بهداشت ستاد ملی کرونا بیان کرد که سویه نو اومیکرون به احتمال زیاد می تواند از آزمایش تشخیصی پی سی آر فرار کند و از آن بگریزد.

30 اردیبهشت 1401

تجلیل ازصادرکنندگان نمونه مازندران

خبرگزاری خبرنگاران- با حضوراستاندارصادرکنندگان نمونه مازندران تجلیل شدند.

27 اردیبهشت 1401

قیمت انواع خودروهای بالای یک میلیارد

خبرنگاران- اخذ مالیات از خودرو های لوکس به یکی از مهم ترین خبر های مالی در روز های گذشته تبدیل شده است. قرار است مدل های گران تر از یک میلیارد تومان مشمول این مالیات شوند و بعد از حرف و حدیث های فراوان روز سه شنبه پنجم بهمن سازمان امور مالیاتی گفت صاحبان...

26 اردیبهشت 1401

دلیل کاهش ارزش سهام عدالت چه بود؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، سهام عدالت یکی از سهم های بزرگ بورس تشکیل شده است، در بیشتر مواقع با شاخص کل بورس همراه بوده است و در یک سال گذشته با نوسان بورس پیرامون شاخص 1.3 میلیون واحدی، نوسان نموده است.

25 اردیبهشت 1401

ویژگی های منحصر واکسن پاستوکووک

رئیس انستیتو پاستور ایران با اشاره به ویژگی ها و نتایج کارآزمایی بالینی واکسن پاستوکووک فراوری مشترک انستیتوپاستور ایران و انستیتوفینلای کوبا، گفت: واکسن پاستوکووک می تواند با بازمهندسی، با چندین واریانت ویروس کرونا به طور همزمان مقابله کند؛ البته...

18 اردیبهشت 1401
تعداد: (203)