جنگنده قدرتمند روسی که در ونزوئلا سقوط کرد، عکس

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، جنگنده سوخو 30 که در منطقه کوهستانی شمالی ونزوئلا سقوط کرد از برترین جنگنده های ساخت روسیه است.

جنگنده قدرتمند روسی که در ونزوئلا سقوط کرد، عکس

به گزارش خبرگزاری وبلاگ ادکلن شنل، نیکلاس مادورو رییس جمهور ونزوئلا در توییتر از سقوط یک فروند جت جنگنده سوخو 30 نیروی هوایی این کشور و جان باختن یک خلبان خبر داده است.

این جنگنده یکی از 24 جنگنده ای است که در ونزوئلا در زمان حکمرانی هوگو چاوز از روسیه خریداری کرد تا جانشین ناوگان قدیمی میراژهای این کشور شوند.

سوخو 30 یکی از قدرتمندترین و ثابت شده ترین جنگنده های دنیا از لحاظ برد، اندازه سلاحی که حمل می نماید و مجموعه حسگرها است.

این جنگنده با مجهز شدن به تسلیحاتی چون موشک راهنمایی فعال راداری آر 77 ، موشک آر 27 و موشک کروز خا 31 کریپتون با اهداف هوایی و زمینی درگیر می گردد.

هر چند توانایی این پرنده از سوخو 35 پایین تر در نظر گرفته می گردد اما یکی از به صرفه ترین جنگنده های ساخت روسیه به شمار می رود. بر اساس بعضی گزارش ها این پرنده علیرغم قیمت پایین تر توانایی بیشتری از اغلب جنگنده های غربی هم نسل خود دارد.

روسیه پس از موفقیت طرح سوخو 30 فلانکر، نوع تازهی از این هواپیما به نام سوخو 30 اس ام را با قابلیت های پیشرفته توسعه داد. فلانکرهای تازه با تجهیزات رادیویی الکترونیکی پیشرفته با هدف شناسایی و شناسایی اهداف هوایی در فواصل دور ساخته شدند. از تغییرات دیگر جنگنده های تازه می توان به موتورها، رادارها و سلاح های هوشمند تازه اشاره نمود.

این جنگنده چند منظوره را می توان در عملیات ضد هوایی، ضد زمینی و ضد دریایی به کار گرفت.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "جنگنده قدرتمند روسی که در ونزوئلا سقوط کرد، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنگنده قدرتمند روسی که در ونزوئلا سقوط کرد، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید