خانواده شبیه یک کیک خوشمزه است

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، به گزارش خبرنگار خبرنگاران (ایبنا)، کتاب خانواده شبیه کیک است به قلم شونا آینز است که بچه ها 5 تا 8 سال را به شکل غیرمستقیم با مفهوم خانواده و احساس تعلق به آن آشنا می نماید. شونا آینز در کتاب خانواده شبیه کیک است داستان جذابی را درباره خانواده، عشق و دوست داشتن و اهمیت آن روایت می نماید.

خانواده شبیه یک کیک خوشمزه است

شما می دانید خانواده یعنی چه؟ یا اینکه آدم ها باید چه ویژگی هایی داشته باشند تا آنها را یک خانواده بدانیم؟ کتاب خانواده شبیه کیک است داستانی است که خانواده را شبیه به یک کیک خوشمزه می داند! راستی این را می دانید که شما هم یک قطعه از این کیک هستید؟ هیجان انگیز است، نه؟ این کتاب از جمله آثار راه یافته به لیست لاک پشت پرنده است.

خانواده چیست؟ این اولین سؤالی است که شاید با تماشا این کتاب از خودتان بپرسید یا از شباهت میان آن با یک کیک خامه ای خوشمزه تعجب کنید؛ اما عجله نکنید. شونا آینز در کتاب خانواده شبیه کیک است یک داستان خوشمزه، خوش عطر و بو و البته پر از عشق و دوست داشتن را برایتان تعریف می نماید.

اگر قرار باشد خانواده را شبیه به یک کیک بدانیم، هرکسی باید یک بخش از خوشمزگی آن را کامل کند. مثلا بابا، اسفنج کیک است و آنقدر بزرگ و قوی است که هر آنچه را درون کیک می گذارید، نگه می دارد یا مادر خامه رنگی رنگی و لطیف روی آن است که همه را با مهربانی در آغوشش می گیرد و طعم خوشمزه کیک را کامل می نماید. با این حساب احتمالا شما و خواهر و برادرهایتان توت فرنگی، گردو و موز یا پودر قهوه ای هستید که جذابیت و خوشمزگی کیک را ایجاد می نماید! پس همه شما جزئی از یک مجموعه بزرگ هستید که همدیگر را کامل می کنید، در کنار هم معنادار می شوید و مهم تر از همه یکدیگر را دوست دارید! حالا اگر دوست دارید بدانید نقش شما در طعم و رنگ این کیک خوشمزه چیست، باید این داستان خوشمزه را بخوانید.

شونا آینز در این اثر با نگاهی ملایم و آموزنده، از دیدگاه روان شناختی به روابط اعضای خانواده توجه نشان داده و زمینه بیان احساسات و مسائل کودک را در فضای خانواده در معرض بحث و گفت و گو گذاشته است. بی شک خواندن این کتاب با هدایت والدین یا مربیان دلسوز، می تواند در رشد عاطفی کودک، افزایش شناخت و بهبود حس او به مفهوم خانواده مؤثر باشد.

شونا آینز، متخصص روان شناسی بالینی است و تا به امروز توانسته به بچه های که در شرایط سخت قرار دارند، یاری کند. او سال هاست که در این زمینه فعالیت دارد و جزو روان شناسان پیروز شناخته می گردد. از دیگر کتاب های او باید به مغز شبیه باغ است، تو فقط شبیه خودت هستی، دوستی شبیه الاکلنگ است، نگرانی شبیه ابر است و... اشاره نمود.

برشی از متن کتاب:

خانواده پر است از عشق و همراهی و یاری. بزرگ شدن در خانواده شبیه درست کردن یک کیک هیجان انگیز است. کیک ها میزان، طعم و رنگ و بوهای مختلفی دارند. هر کیک از مواد مختلفی درست می گردد. این بخش ها به دقت با هم مخلوط می شوند تا آخر سر، یک کیک جانانه از آب دربیاید. خانواده شبیه کیک است..

انتشارات مهرسا کتاب خانواده شبیه کیک است نوشته شونا آینز با تصویرگری ایریس آگوچ را با ترجمه احمد تصویری در 32 صفحه مصور و به بهای 32 هزار تومان برای گروه سنی 5 تا 8 سال منتشر نموده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "خانواده شبیه یک کیک خوشمزه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانواده شبیه یک کیک خوشمزه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید