ستاره دنباله دار زیبا بعد از 50 هزار سال دوباره خودی نشان می دهد ، عکس

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، دیجیاتو نوشت: دنباله داری که در عصر یخبندان در آسمان شب سیاره زمین مشاهده شده بود، به زودی دوباره در بالای سر ما دیده خواهد شد. ناسا می گوید دنباله دار C/2022 E3 (ZTF) که هر 50 هزار سال یک بار به ...

ستاره دنباله دار زیبا بعد از 50 هزار سال دوباره خودی نشان می دهد ، عکس

دنباله داری که در عصر یخبندان در آسمان شب سیاره زمین مشاهده شده بود، به زودی دوباره در بالای سر ما دیده خواهد شد. ناسا می گوید دنباله دار C/2022 E3 (ZTF) که هر 50 هزار سال یک بار به دور خورشید می چرخد، در بهمن ماه در آسمان ظاهر می گردد.

براساس بیانیه ناسا، دنباله دار C/2022 E3 (ZTF) در تاریخ 12 بهمن از فاصله 41.8 میلیون کیلومتری زمین عبور خواهد نمود. البته علاقه مندان می توانند اوایل بهمن ماه این دنباله دار را با چشم غیرمسلح مشاهده نمایند. برای آنالیز دقیق تر C/2022 E3 (ZTF) می توان از دوربین یا تلسکوپ های مبتدی هم استفاده کرد.

بیشتر بخوانید:

عکس | خوب نگاه کنید تا به عظمت هستی پی ببرید

جنگنده ترسناکی که بمب افکن بی 52 را سرنگون کرد / عکس

خون که قرمز است، چرا رگ ها آبی دیده می شوند؟

اخترشناسانی که حرکت دنباله دار مذکور را ردیابی نموده اند، می گویند این دنباله دار هاله ای به رنگ آبی-سبز و دنباله ای به رنگ طلایی دارد. E3 اولین بار با رصدخانه Zwicky Transient Facility (ZTF) در ماه مارس 2022 به وسیله برایس بالین و فرانک ماشی کشف شد.

دنباله دار E3 چه مشخصاتی دارد؟

ناسا درباره این دنباله دار نوشته است: E3 از زمان اکتشاف به شدت درخشان تر شده و اکنون درحال حرکت در صورت فلکی تاج شمالی در آسمان بامدادی است. نور این دنباله دار هنوز کمتر از آن است که بدون تلسکوپ دیده گردد. اما این تصویر که در تاریخ 19 دسامبر تهیه شده است، هاله سبزرنگ دنباله دار، دم کوتاه غباری و دم بلند کمرنگ آن را نشان می دهد که در یک میدان دید عریض 2.5 درجه ای گسترده شده است.

دنباله دار E3 در تاریخ 22 دی ماه به نزدیک ترین فاصله با خورشید می رسد و بعد در تاریخ 12 بهمن ماه در نزدیک ترین فاصله با زمین قرار خواهد گرفت. پیش بینی سطح روشنایی دنباله دارها کار بسیار سختی است، اما انتظار می رود که E3 فقط در آسمان شب قابل تماشا باشد. قدر روشنایی این دنباله دار در زمان اکتشاف در فاصله 640 میلیون کیلومتری زمین، حدود 17.3 بود.

E3 اولین دنباله داری است که پس از حضور دنباله دار NEOWISE در آسمان زمین در تابستان سال 2022، قابل مشاهده خواهد بود. برای مشاهده این دنباله دار باید در محیط تاریکی قرار بگیرید و حداقل نیم ساعت به چشمان خود زمان بدهید تا به تاریکی آسمان عادت کند.

58321

منبع: خبرآنلاین

به "ستاره دنباله دار زیبا بعد از 50 هزار سال دوباره خودی نشان می دهد ، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ستاره دنباله دار زیبا بعد از 50 هزار سال دوباره خودی نشان می دهد ، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید