سرمایه گذاری در صنعت حمل ونقل در اولویت باشد

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، نایب رئیس کمیسیون حمل ونقل و لجستیک اتاق ایران عمر بالای ناوگان حمل ونقل کشور را یکی از موانع جدی در برابر توسعه کلیه بخش های اقتصادی کشور دانست و خواستار فراهم کردن زمینه جذب سرمایه گذاری در این صنعت طی سال 1400 شد.

سرمایه گذاری در صنعت حمل ونقل در اولویت باشد

رضا رستمی در گفت وگو با پایگاه خبری اتاق ایران گفت: برای تحقق توسعه در حوزه های مختلف اقتصادی باید صنعت لجستیک پیشرفته و توسعه یافته ای داشته باشیم.

او این صنعت را مرتبط با همه بخش های اقتصادی دانست و ارائه تسهیلات ویژه برای ترغیب سرمایه گذاران به حضور در این صنعت را یکی از اولویت های سال جدید مطرح نمود.

او گفت: اگر برنامه ریزی دولت درباره واردات کامیون های سه سال ساخت عملیاتی شود بدون شک اثرات مثبتی بر فرایند صنعت حمل ونقل خواهد داشت. مجوز واردات این کامیون ها در سال 1399 داده شد؛ اما همچنان به مرحله اجرا نرسیده است.

بر اساس گفته های این فعال اقتصادی عمر ناوگان فعلی کشور بسیار بالاست و شاهد فعالیت ناوگان فرسوده در سطح جاده2های کشور هستیم که این موضوع از منظر بین المللی نیز پذیرفته شده نیست، چراکه خطرپذیری کار را افزایش می دهد.

رستمی از مسئولان و تصمیم ساران کشور خواست تا به این حوزه به عنوان یک صنعت بنگرند و جایگاه ویژه ای برای آن در نظر بگیرند. یک ضلع هر اتفاقی در جامعه بخش حمل ونقل است. بنابراین نمی توان نسبت به آن بی تفاوت بود.

نایب رئیس کمیسیون حمل ونقل و لجستیک اتاق ایران از بالا بودن قیمت ها، کمبود لوزام یدکی، بی کیفیت بودن آنها و کمبود انواع لاستیک انتقاد کرد و یادآور شد: متاسفانه صنعت حمل ونقل کشور از ناهماهنگی ها و بی برنامگی در این بخش آسیب دیده و در حال حاضر به دلیل بالا بودن نرخ ها هیچ سرمایه گذاری رغبتی به حضور در این صنعت ندارد. در واقع سرمایه گذاری در این بخش مقرون به صرفه نبوده و به همین دلیل شاهد حرکت ناوگان فرسوده در جاده های کشور هستیم.

او از دولت خواست تا در سال 1400 برای حل مسائل این صنعت فکر اساسی کند. رستمی همچنین پیشنهاد داد: برای توسعه صنعت حمل ونقل تسهیلات خاصی درنظر گرفته شود تا سرمایه گذاران برای حضور در این حوزه انگیزه لازم را داشته باشند.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "سرمایه گذاری در صنعت حمل ونقل در اولویت باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمایه گذاری در صنعت حمل ونقل در اولویت باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید