عراق، تمجید وزارت کشور از رهنمودهای مرجعیت، حمایت ائتلاف الفتح از دستگاه قضایی در مبارزه با فساد

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، حمایت ائتلاف الفتح از دستگاه قضایی در مبارزه با فساد، ابراز امیدواری بارزانی به برقراری ثبات و امنیت در عراق، تقدیر وزارت کشور عراق از موضع مرجعیت عالی دینی و تازه ترین تصمیم دولت عبدالمهدی برای مبارزه با فساد از جمله خبرهای مربوط به عراق است.

عراق، تمجید وزارت کشور از رهنمودهای مرجعیت، حمایت ائتلاف الفتح از دستگاه قضایی در مبارزه با فساد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ادکلن شنل به نقل از شبکه الفرات، سعد الحدیثی سخنگوی دولت عراق خاطر نشان کرد دولت طی روزهای آینده پیش نویس قانون مبارزه با فساد را تقدیم خواهد کرد.

الحدیثی گفت ما تصمیماتی را که مجلس درباره دولت می گیرد، حتی اگر تصمیم درباره استعفای دولت باشد، می پذیریم و دولت استعفا خواهد کرد. وی افزود تعطیلی تاسیسات و اماکن دولتی در عراق به نفع هیچ کس نیست.

سخنگوی دولت عراق افزود پیش نویس قانون مبارزه با فساد در صورت تصویب در مجلس، زمینه را برای بازخواست بسیاری از مسئولان فراهم خواهد کرد. وی افزود استعفای دولت، آن را به دولت پیشبرد موقت امور تبدیل خواهد کرد که مانعی در برابر اجرای خواسته های تظاهرات کنندگان خواهد بود.

الحدیثی شرح داد هر دولت جدیدی به زمان برای اجرای خواسته های تظاهرات کنندگان نیاز خواهد داشت.

تقدیر وزارت کشور عراق از موضع مرجعیت عالی دینی

وزیر کشور عراق با تمجید از موضع مرجعیت عالی دینی در قبال تظاهرات از شهروندان خواست با دستگاه های امنیتی همکاری کنند.

بر اساس گزارش تلویزیون رسمی عراق، یاسین الیاسری وزیر کشور عراق روز جمعه از رهکردهای مرجعیت عالی دینی مبنی بر ضرورت پایبند بودن به ماهیت مسالمت آمیز تظاهرات برای حفظ جان و اموال تجلیل کرد.

الیاسری از شهروندان عراقی خواست با دستگاه های امنیتی همکاری کرده و فرصت را از کسانی که به دنبال خشونت و هرج و مرج هستند، سلب کنند.

ابراز امیدواری بارزانی به برقراری ثبات و امنیت در عراق

خبر دیگر اینکه نخست وزیر اقلیم کردستان عراق درباره بازگشت امنیت و ثبات به عراق ابراز امیدواری کرد.

به گزارش الفرات، بارزانی در پیامی به مناسبت ایام سالروز ولادت باسعادت حضرت ختمی مرحمت پیامبر اسلام صلوات الله علیه و علیه آله ابراز امیدواری کرده است که این مناسبت مبارک فرصتی برای شکوفایی و تقویت پیوندهای همزیستی مسالمت آمیز در منطقه کردستان عراق و برقراری امنیت و ثبات در عراق و منطقه باشد.

امروز شنبه به همین مناسبت در اقلیم کردستان عراق تعطیل اعلام شده است.

حمایت ائتلاف الفتح از دستگاه قضایی در مبارزه با فساد

ائتلاف الفتح به رهبری هادی العامری بر حمایت خود از دستگاه قضایی در بازخواست تمام مفسدان از سال 2003 تا کنون تاکید کرد. ائتلاف الفتح همچنین از دولت و تمام تعدیلات قانون اساسی در همه موارد حمایت کرد.

احمد الاسدی سخنگوی ائتلاف الفتح در بیانیه ای اعلام کرد ما از دولت و آغاز تعدیلات قانون اساسی در تمام موارد حمایت می کنیم

به گزارش شبکه السومریه، الاسدی خاطر نشان کرد ائتلاف الفتح از تصویب قانون بیمه بهداشتی و توزیع زمین میان شهروندان و نیز از دستگاه قضایی در بازخواست تمام مفسدان از سال 2003 تا کنون حمایت می کند.

سخنگوی ائتلاف الفتح همچنین بر حمایت این ائتلاف از دستگاه های امنیتی و تظاهرات کنندگان مسالمت جو تاکید و از نقش مرجعیت عالی دینی و رهکردهای آن تجلیل کرد.

شبکه السومریه گزارش داد یک منبع امنیتی در استان کربلای معلی گفت تظاهرات کنندگان سه مانعی را که نیروهای امنیتی در جاده اصلی منتهی به ساختمان استانداری قرار داده بودند، از راستا برداشتند.

نیروهای امنیتی در استان کربلای معلی روز گذشته جاده اصلی که از میدان تظاهرات به ساختمان استانداری منتهی می شود، بسته بودند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "عراق، تمجید وزارت کشور از رهنمودهای مرجعیت، حمایت ائتلاف الفتح از دستگاه قضایی در مبارزه با فساد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق، تمجید وزارت کشور از رهنمودهای مرجعیت، حمایت ائتلاف الفتح از دستگاه قضایی در مبارزه با فساد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید