علت افزایش انتشار ذرات معلق در هوای تهران بر اساس سیاهه انتشار

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران علت افزایش انتشار ذرات معلق در تهران بر اساس سیاهه انتشار سال 96 را منابع جدید آلودگی هوا معرفی کرد که در سیاهه انتشار قبلی به آن ها توجهی نشده بود.

علت افزایش انتشار ذرات معلق در هوای تهران بر اساس سیاهه انتشار

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، بر اساس جدیدترین سیاهه انتشار شهر تهران در سال 96 طی چند سال اخیر انتشار ذرات معلق 21 درصد و انتشار اکسیدهای نیتروژن (NOx) 18 درصد افزایش یافته است. حسین شهبازی -مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران - در گفت و گو با وبلاگ ادکلن شنل درباره علت افزایش ذرات معلق و اکسیدهای نیتروژن در تهران اظهار کرد: در سیاهه انتشار جدید منابعی در نظر گرفته شده است که در سیاهه قبلی به آن ها توجهی نشده بود . برای مثال نیروگاه منتظرالقائم در فاصله 10 کیلومتری تهران و در غرب آن است که در سیاهه انتشار به عنوان یک منبع آلودگی هوا در تهران درنظر گرفته شده است.

وی ادامه داد:سایش لنت، لاستیک و ترمز خودروها نیز سبب فراوری ذرات معلق می گردد که در سیاهه انتشار سال 96 به سهم آن ها در آلودگی هوا توجه شده است.

شهبازی با اشاره به اینکه فرایند فراوری بعضی صنایع مانند صنعت سیمان - جدای از سوخت مصرفی آن ها - نیز سبب فراوری آلاینده های هوا می گردد و در سیاهه انتشار به سهم آن ها نیز توجه شده است، توضیح داد: از سوی دیگر انتشار بعضی آلاینده ها مانند منواکسیدکربن و اکسیدهای گوگرد کاهش یافته است که از جمله دلایل آن ها می توان به حذف گوگرد سوخت دیزل اشاره نمود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "علت افزایش انتشار ذرات معلق در هوای تهران بر اساس سیاهه انتشار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت افزایش انتشار ذرات معلق در هوای تهران بر اساس سیاهه انتشار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید