مقام ارشد روس: آمریکا به بهانه حمایت از جوامع مدنی در امور کشورهای مستقل دخالت می نماید

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، یک مقام ارشد روس با انتقاد ار رویکردهای آمریکا گفت، ایالات متحده به بهانه حمایت از جوامع مدنی، در امور داخلی کشورهای مستقل دخالت می نماید.

مقام ارشد روس: آمریکا به بهانه حمایت از جوامع مدنی در امور کشورهای مستقل دخالت می نماید

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ادکلن شنل، دبیر شورای امنیت روسیه در مصاحبه با روزنامه روسیسکایا گزتا گفت، آمریکا، خاورمیانه را به دامنه آزمایش ژئوپلیتیک خود مبدل نموده و حضور نظامی خود را نیز در سراسر دنیا افزایش می دهد.

به گزارش خبرگزاری تاس نیکلای پاتروشف دبیر شورای امنیت روسیه در این باره گفت، واشنگتن در کوشش است در سطح دنیای روینمودها و راهبردهای مختلفی که قبلا در مناطق جداگانه آنالیز شده را در درجه اول در خاورمیانه پیش ببرد.

این مقام ارشد روس گفت: این منطقه مکانی است که فناوری های ایجاد هرج و مرج کنترل شده و جنگ ترکیبی برای اولین بار در آن به کار گرفته شد و بعدا کیفیت آن ها ارتقا یافت.

وی برجسته ترین نمونه های این سیاست ها را عملیات آمریکا برای سرنگونی صدام حسین دیکتاتور سابق عراق و معمر قذافی رهبر مخلوع لیبی و همچنین کوشش برای سرنگونی بشار اسد در سوریه خواند. این اقدامات به افزایش بی سابقه تروریسم بین المللی و افراط گرایی منجر شد.

پاتروشف با تاکید بر اینکه آمریکا و تعدادی دیگری از کشورها در حال افزایش حضور نظامی خود در مناطق مختلف دنیا هستند، گفت: در مبارزه با تروریسم آمریکا و متحدین آن سوء استفاده می نمایند تا منافع و اولویت های خودشان را ارتقا دهند.

وی در انتها گفت: آمریکایی ها راهبرد خود برای مقابله با افراط گرایی خشونت آمیز را به سایر کشورها تحمیل می نمایند که نه تنها محدودیت های ضد تروریسم مورد توافق سازمان ملل را نادیده می گیرد، بلکه به بهانه حمایت از جامعه مدنی در مبارزه با رژیم های مستبد اجازه مداخله در امور داخلی کشورهای مستقل را می یابد.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "مقام ارشد روس: آمریکا به بهانه حمایت از جوامع مدنی در امور کشورهای مستقل دخالت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام ارشد روس: آمریکا به بهانه حمایت از جوامع مدنی در امور کشورهای مستقل دخالت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید