نوآوری آمازون برای تشخیص هویت

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، آمازون می گوید این فناوری را در ورودی فروشگاه نصب خواهد کرد تا مشتریان از این راه مناسب برای ورود به فروشگاه استفاده کنند.

نوآوری آمازون برای تشخیص هویت

آمازون برای توسعه خدمات تشخیص هویت خود مهلتی قانونی در نظر گرفته است و پیشنهاد آن را به سازمان گمرک و مهاجرت آمریکا داده است

آمازون گفت مشتریانش به زودی می توانند از فناوری تشخیص کف دست این شرکت در فروشگاه های آمازون استفاده کنند. نرم افزار موسوم به آمازون یک (Amazon One) امکان دسترسی مؤثرتر به فعالیت هایی نظیر ورود به اماکن ورزشی و کاری یا استفاده از خدمات کارت های مشتریان را فراهم می کند.

در حال حاضر فناوری آمازون یک فقط در فروشگاه های آمازون به پیش (Amazons Go) در دسترس عموم قرار گرفته که هر دو در سیاتل واقع شده اند.

آمازون می گوید این فناوری را در ورودی فروشگاه نصب خواهد کرد تا مشتریان از این راه مناسب برای ورود به فروشگاه استفاده کنند. آمازون در نظر دارد این خدمات را به ذینفعان دیگری شامل عمده فروشی ها، ورزشگاه ها و ساختمان های اداری نیز ارائه کند.

لازم نیست کاربران برای اسکن کف دستشان در آمازون حساب کاربری داشته باشند. اما اگر داشته باشند، این خدمات به یکدیگر وصل می شوند. قطعاً این دستگاه تصویر کف دست افراد را ذخیره نمی کند، بلکه پس از کدبندی، آن را به حوزه امنی در فضای ابرواره اختصاصی دستگاه می فرستد.

مشتریان می توانند داده های زیست سنجی خود را با استفاده از دروازه موجود در تارنمای آمازون پاک کنند. این شرکت گفت: از نظر ما مشتریان باید همیشه بتوانند انتخاب کنند چه هنگام و کجا از این فناوری استفاده کنند و آمازونِ یک را با رعایت این اصل طراحی کرده ایم.

پس از اعتراضات جان سیاهان مهم است، آمازون برای توسعه خدمات تشخیص هویت خود مهلتی قانونی در نظر گرفته است و طبق گزارش ها، پیشنهاد آن را به سازمان گمرک و مهاجرت آمریکا داده است، چون معتقد است که دولت باید در استفاده اخلاقی از فناوری تشخیص چهره، سامان مندتر عمل کند.

اما آمازون می گوید در تشخیص هویت از روی تصویر کف دست، حریم خصوصی افراد نسبت به برخی گزینه های دیگر تشخیص هویت بیشتر رعایت می شود، چون نمی توان با دیدن تصویر کف دست کسی پی به هویتش برد.

این شرکت می گوید: طراحی این خدمات به گونه ای است که بسیار امن است و در آن از الگوریتم ها و سخت افزار های اختصاصی استفاده شده تا تصویر منحصر به فردی از کف دست هر فرد ایجاد کند.

آمازون هم چنین می گوید با توجه به همه گیری ویروس کرونا، از دستگاهی برای تشخیص خطوط کف دست استفاده کرده که نیازی به تماس دست افراد با آن نیست و بدین ترتیب مشتریان راضی تر خواهند بود.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید

به "نوآوری آمازون برای تشخیص هویت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوآوری آمازون برای تشخیص هویت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید