ورود ساز ها به خاطر تفنن نیست، موسیقی غذای روح است

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، تهران (پانا) - رئیس و سخنگوی هیئت مدیره خانه موسیقی در خصوص اظهارات یک نماینده مجلس درباره ممنوعیت ورود ساز به کشور گفت نباید مساله معیشتی مردم را با ورود ساز مقایسه کرد. ورود ساز ها بخاطر تفنن نیست، موسیقی غذای روح است و باید مردم آن را داشته باشد و تصمیم گیرنده آن شما نیستید.

ورود ساز ها به خاطر تفنن نیست، موسیقی غذای روح است

به گزارش سایت خانه موسیقی، داریوش پیرنیاکان، رئیس و سخنگوی هیئت مدیره خانه موسیقی ایران در خصوص اظهارات یکی از کنندگان مجلس شورای اسلامی پیرامون ورود ساز به کشور که در آن به اهالی موسیقی توهین شده بود گفت: اخیرا صحبت هایی یکی از کنندگان محترم مجلس در فضای مجازی پخش شد و بسیار تعجب آور بود. البته خانه موسیقی اندکی در این مورد شکیبایی بخرج داد تا ببیند موضوع صحت دارد یا نه، ایشان دوباره مصاحبه ای انجام داد که معلوم بود تاکیدی بر گفته های قبلی او بود.

رئیس هیئت مدیره خانه موسیقی ایران گفت: ما واقعا متعجبیم که یک کننده مجلس چنین حرفی را بزند و آن هم توهین آمیز به جامعه هنری و جامعه موسیقایی کشور که یکی از ارکان فرهنگی کشور است. اینکه شما معیشت مردم را با ورود آلات موسیقی مقایسه می کنید. این مقایسه اصلا درست نیست. اگر معیشت مردم مهم است مربوط به غذای جسم مردم است. اگر غذای روحی مردم تامین نشود این هم باز یک کم کاری است که در مملکت می تواند اتفاق بیافتد. اصلا نباید اینها را با هم مقایسه کنید. ورود سازها بخاطر تفنن نیست. بلکه برای اعتلای موسیقی کشور است و من تعجب می کنم یک کننده اینطور حرف بزند.

پیرنیاکان در خصوص اظهارات این کننده مجلس مبنی بر اینکه کسانی که دنبال موسیقی هستند از کشور بروند گفت: شما چه کاره اید؟ به شما چه ربطی دارد؟ شما کننده ای هستید که با یک رایی در مجلس نشسته اید. معلوم هم نیست با چند رای آمده اید. باید تحقیق شود که شما با چند رای آمدید در مجلس نشستید. به شما چه ربطی دارد که می گویید کسانی که دنبال موسیقی هستند از کشور بروند؟

وی گفت: خانه موسیقی اعتراض بسیار شدید خود را نسبت به این قضیه اعلام می کند. در ضمنً در اینجا به آقای اسماعیلی وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی این را می گوییم که وزارت ارشاد باید نسبت به این قضیه عکس العمل نشان دهد و اعتراض کند. برای اینکه متولی سینما، موسیقی، تاتر، نقاشی و همه این هنرها وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. اگر همینطور دم فرو ببندد و هیچ حرفی نزند، فردا هرکسی که از راه برسد چنین حرف هایی را بیان می کند.

رئیس و سخنگوی هیئت مدیره خانه موسیقی افزود: در هلند در سوله هایی برای گاوها موسیقی پخش می کنند تا شیر آنها دو برابر شود. یاد شعر سعدی بزرگوار افتادم که می گوید: اشتر به شعر عرب در حالت است و طرب/ کژ طبع جانوری کزعشق بی خبری. هر کسی از راه برسد نمی تواند به این مردم بگوید از کشور بروید. مثل آن مجری که در تلویزیون گفته بود اگر کسی نمی خواهد از مملکت برود.

وی شرح داد: باز هم تکرار می کنم که شما هیچ کاره اید و به شما ربطی ندارد کسی در این کشور باشد یا نباشد. ما بار دیگر اعتراض شدید خود را اعلام می کنیم. موسیقی برای این مردم مانند هواست؛ موسیقی غذای روح است و باید مردم آن را داشته باشد و تصمیم گیرنده آن شما نیستید.

رئیس هیئت مدیره خانه موسیقی ایران در پایان سخنانش گفت: باید به این آقای کننده بگویم که سیاستمداران در هر جایگاهی که باشند مهمانان تاریخ اند و ما هنرمندان میزبابان تاریخیم. آنهایی که رفتنی هستند آقای کننده شما هستید نه ما

منبع: خبرگزاری پانا

به "ورود ساز ها به خاطر تفنن نیست، موسیقی غذای روح است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود ساز ها به خاطر تفنن نیست، موسیقی غذای روح است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید