چین صادرات فلزات تراشه سازی را محدود می نماید

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل به نقل از رویترز، چین اظهار داشت هدف از محدودیت های صادراتی حفاظت از امنیت ملی و منافع خود است. طبق این محدودیت ها صادرنمایندگان ملزم هستند برای بارگیری محصولات گالیم و ژرمانیم مجوز دریافت نمایند. ژرمانیم در فناوری مادون سرخ، کابل های فیبرنوری و سلول های خورشیدی کاربرد دارد.

چین صادرات فلزات تراشه سازی را محدود می نماید

چنین اقدامی برای مدیریت صادرات عناصر نادری که دولت چین آنها را در رده استراتژیک طبقه بندی نموده، در حالی انجام می گردد که دولت آمریکا میخواهد محدودیت های جدیدی برا بارگیری تراشه هایی با فناوری پیشرفته به چین وضع کند.

بعلاوه آمریکا و هلند نیز قرار است با محدودیت های فروش تجهیزات تراشه سازی در تابستان سال جاری ضربه به تراشه سازان این کشور وارد نمایند. این اقدام نیز بخشی از کوشش ها برای جلوگیری از به کارگیری فناوری این کشورها در جهت قدرت گرفتن نظامی چین است.

محدودیت های صادراتی چین از یکم آگوست 2023 میلادی اجرایی شده و شامل 8 محصول مرتبط با گالیم می گردد که عبارتند از: گالیم آنتیمونید، گالیم آرسنید، فلز گالیم، نیترید گالیوم، اکسید گالیم، فسفید گالیم، گالیم سلنید و آرسنید گالیم ایندیم.

بعلاوه 6 محصول مرتبط با ژرمانیم نیز شامل محدودیت های صادراتی می شوند که عبارتند از: دی اکسید ژرمانیم، بستر رشد اپیتاکسیال ژرمانیوم، شمش ژرمانیوم، فلز ژرمانیوم، تتراکلرید ژرمانیوم و فسفید ژرمانیوم روی.

صادرات این محصولات باید به وسیله فرایند دریافت مجوز از وزارت بازرگانی چین انجام گردد. هر فردی که این محصولات را بدون مجوز صادرات کند و بعلاوه افرادی که بیش از حد مجاز از مواد صادر نمایند، مجازات خواهند شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "چین صادرات فلزات تراشه سازی را محدود می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین صادرات فلزات تراشه سازی را محدود می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید