3 دانشگاه ایرانی در جمع برترین های دنیا در میزان اشتغال فارغ التحصیلان قرار گرفتند

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، نظام رتبه بندی بین المللی کیواس رتبه بندی 2022 اشتغال فارغ التحصیلان را منتشر کرد. بر این اساس سه دانشگاه ایرانی در جمع برترین دانشگاه های دنیا با بیشترین اندازه اشتغال فارغ التحصیلان قرار گرفتند.

3 دانشگاه ایرانی در جمع برترین های دنیا در میزان اشتغال فارغ التحصیلان قرار گرفتند

به گزارش گروه دانشگاه وبلاگ ادکلن شنل، نتایج رتبه بندی اشتغال فارغ التحصیلان سال 2022 کیو اس منتشر شد و سه دانشگاه صنعتی شریف و تهران با کسب رتبه در بازه 500-301 توانستند برای اولین بار در جمع 500 دانشگاه برتر دنیا در این حوزه قرار گیرند و دانشگاه صنعتی امیرکبیر هم در رده 500+ قرار گرفت.

کیو اس به نام یکی از معتبرترین نظام های رتبه بندی بین المللی است که دانشگاه های دنیا را رتبه بندی می کند و رتبه بندی استخدام فارغ التحصیلان مشخص می کند که کدام دانشگاه بیشترین کمک را به فارغ التحصیلان خود جهت کسب شغل ارائه می دهد.

روش شناسی رتبه بندی استخدام فارغ التحصیلان کیو اس بر اساس 5 شاخص نظرسنجی کارفرمایان (وزن 30 درصد)، خروجی فارغ التحصیلان (وزن 25 درصد)، مشارکت با کارفرمایان نسبت به اعضای هیئت علمی (وزن 25 درصد)، مشارکت کارفرما / دانشجو (وزن 10 درصد)، نسبت استخدام فارغ التحصیلان (وزن 10 درصد) صورت می گیرد.

پایگاه رتبه بندی کیو اس این ارزیابی را در سطح دنیا منتشر کرده است. در اولین سال این رتبه بندی 300 دانشگاه در سطح دنیا در این ارزیابی قرار گرفتند. در سال 2022 تعداد 550 دانشگاه از 78 کشور دنیا رتبه بندی شدند و دانشگاه های بیشتری توانسته اند در این ارزیابی قرار گیرند.

با بهبود شرایط دنیا در زمینه همه گیری COVID-19، اهمیت فارغ التحصیلی با مهارت ها و ویژگی های مورد نیاز کارفرمایان، بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

هر یک از دانشگاه هایی که در این رتبه بندی قرار گرفتند توانایی تولید فارغ التحصیلان با مهارت های نرم مورد نیاز برای محل کار مدرن را نشان داده اند.

با توجه به رقابت شدید برای استخدام فارغ التحصیل در سراسر دنیا، دانشجویان باید به طور جدی به این موضوع فکر کنند که دانشگاه آن ها چگونه می تواند از طریق ارتباط با کارفرمایان بین المللی و کسب اطمینان از توسعه مهارت ها و دانش لازم، آن ها را به طور مناسب برای اشتغال تمام وقت آماده کند.

انستیتو فناوری ماساچوست MIT از آمریکا، دانشگاه استانفورد از آمریکا، دانشگاه کالیفرنیا لس آنجلس (UCLA) از آمریکا، دانشگاه سیدنی از استرالیا، دانشگاه هاروارد از آمریکا، دانشگاه شینهوا (Tsinghua) از چین، دانشگاه ملبورن از استرالیا، دانشگاه کمبریج از انگلستان، دانشگاه هنگ کنگ از هنگ کنگ و دانشگاه آکسفورد از انگلستان به ترتیب رتبه های اول تا دهم این رتبه بندی را به دست آورده اند.از جمهوری اسلامی ایران سه دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه تهران در بازه 301 - 500 این رتبه بندی قرار دارند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "3 دانشگاه ایرانی در جمع برترین های دنیا در میزان اشتغال فارغ التحصیلان قرار گرفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 دانشگاه ایرانی در جمع برترین های دنیا در میزان اشتغال فارغ التحصیلان قرار گرفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید