حمایت انجمن متخصصان پوست از بیماران پروانه ای ، یاری 214 میلیون تومانی به زلزله زدگان کرمانشاه

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، رییس انجمن متخصصین پوست ایران با تاکید بر حمایت این انجمن از بیماران پروانه ای و ایکتیوز، از پیگیری های صورت گرفته جهت پوشش بیمه ای بعضی داروهای بیماری های پوست و مو اطلاع داد.

حمایت انجمن متخصصان پوست از بیماران پروانه ای ، یاری 214 میلیون تومانی به زلزله زدگان کرمانشاه

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، دکتر فرهاد هنجنی در هجدهمین کنگره انجمن متخصصین پوست ایران با بیان اینکه در طول حدود سه سال و نیم اخیر و فعالیت هیات مدیره جدید انجمن متخصصین پوست، اقدامات پیگیرانه و موثری در راستای اهداف علمی و صنفی اعضای انجمن اجرا شده است، گفت: برگزاری دوره های فراگیری مهارت و کارگاه های عملی و همچنین ایجاد دوره های کوتاه مدت مهارت آموزی بالینی ویژه همکاران در زمینه های جراحی پوست، لیزر، تزریق فیلر، نخ، جوانسازی و ... حتی راه اندازی دوره های آموزش مدون بویژه برای همکاران شهرستان ها جهت به روز رسانی علمی و اعطای گواهینامه های آموزشی پیرو رایزنی با اداره آموزش مداوم وزارت بهداشت، می تواند افق روشنی ایجاد کند.

وی اضافه نمود: برگزاری جلسات متعدد و مکاتبات فراوان با مسئولین وزارت بهداشت، معاونت درمان، معاونت آموزشی، دانشگاه های علوم پزشکی، سازمان نظام پزشکی، سازمان غذا و دارو، اداره تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت و انجمن های فعال در حوزه زیبایی به منظور استانداردسازی خدمات و پروسیجرهای مختلف پزشکی مبنی بر اینکه چه کسی با چه دانش و ابزاری و چه میزان هزینه، مجاز و قادر به ارائه خدمات پوست، مو و زیبایی است، همگام با سایر رشته ها در حال اجرا است.

هنجنی با اشاره به حمایت انجمن از بیماران پروانه ای برای شناخته شدن به عنوان بیماری خاص، همچنین کوشش برای بیماران مبتلا به ایکتیوز به همین دلیل؛ پیگیری برای تحت پوشش بیمه قرار دریافت بعضی از داروها به منظور حمایت و یاری به بیماران را از دیگر فعالیت های انجمن خواند و گفت: جمع آوری یاری نقدی بالغ بر 214 میلیون تومان برای زلزله زدگان کرمانشاه و ویزیت رایگان به همت شاخه استانی انجمن متخصصین پوست ایران در آن استان و همچنین اعلام آمادگی انجمن برای درمان های تکمیلی و زیبایی مصدومان حادثه پلاسکو بخش دیگری از خدمات عام المنفعه و انسان محبت آمیز انجمن است.

رییس انجمن متخصصین پوست ایران پیگیری برای نظارت دقیق تر بر ورود فناوری های نوین و تجهیزات پزشکی جدید بویژه لیزر و دستگاه های مرتبط با پوست و زیبایی را از دیگر اقدامات عنوان نمود و اضافه نمود: بر اساس آنالیز های اجرا شده، سالانه حجم زیادی وسایل و تجهیزات در زمینه تخصصی پوست، مو، زیبایی، جوانسازی و لیزر وارد کشور می گردد که متاسفانه بطور دقیق معین نیست کجا و توسط چه افرادی مورد بهره برداری قرار می گیرد. کوشش ما بر این است که علاوه بر احتیاج سنجی کشور، محل و فرد استفاده کننده از این تجهیزات معین گردد تا بدین ترتیب از دخالت افراد سود جو و غیرحرفه ای که ارتباطی با درمان های پوست و زیبایی ندارند، جلوگیری شده تا مانع آسیب به هموطنان و ایجاد خسارات جبران ناپذیر گردد.

این عضو هیات علمی دانشگاه گفت: راه اندازی کمیته کاسمتیک با همکاری و حضور جدی و مستمر نمایندگان انجمن های مرتبط با زیبایی شامل انجمن جراحان پلاستیک و ترمیمی، انجمن جراحان گوش، گلو و بینی، انجمن راینولوژی و انجمن اکولوپلاستی، منجر به تصمیمات خوبی شده است.

بنابر اعلام روابط عمومی انجمن متخصصین پوست ایران، وی اضافه نمود: حاصل این جلسات تدوین و نگارش نامه های مختلف و متعدد با امضای روسای انجمن های مذکور برای وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی در راستای اجرای دقیق کوریکولوم آموزشی و جلوگیری از مداخله افراد سود جو و غیر متخصص در امور زیبایی بود که امیدهای فراوانی در احقاق حقوق حرفه ای و تخصصی همکاران ایجاد خواهد نمود و در حال پیگیری است.

رییس انجمن متخصصین پوست ایران گفت: در عرصه های بین المللی سعی کردیم تا با افراد صاحب نام و شاخص علمی در سطوح بین المللی همگام شویم. بدین منظور با دعوت از استادان و میهمانان خارجی و روسای انجمن های پوست سایر کشور ها برای حضور در کنگره های داخلی انجمن متخصصین پوست ایران در چند کنگره اخیر ارتباطات خوبی از نظر علمی برقرار شد.

هنجنی گفت: با هدف ارتباط تنگاتنگ با سایر همکاران به تازگی در مجمع انجمن های پوست دنیا در ویتنام شرکت کردیم؛ در این گردهمایی که 120 نفر از 40 انجمن پوست دنیا شرکت داشتند، رایزنی لازم با روسای انجمن پوست سایر کشورها از جمله آمریکا، انگلیس، چین، هند، استرالیا، بلاروس و ... برای برقراری ارتباطات دو جانبه و دعوت برای سفر به ایران انجام گرفت.

وی گفت: در ادامه اهداف بین المللی، چندی پیش در گردهمایی سالیانه انجمن پوست انگلستان که در اسکاتلند برگزار گردید به نمایندگی از انجمن متخصصین پوست ایران حضور پیدا نموده و طی ملاقات با رییس انجمن متخصصین پوست انگلستان جهت ایجاد زمینه های مناسب همکاری و دعوت از متخصصان پوست این کشور نشستی انجام شد. حضور انجمن در یک بخش مجزا در کنگره بین المللی پوست و زیبایی در هند و سخنرانی در این گردهمایی و همچنین هماهنگی حضور انجمن در یک جلسه مجزا در کنگره دنیای پوست در سال 2019 در میلان به منظور بیان عملکرد و توانایی های انجمن متخصصین پوست ایران از دیگر اقدامات برون مرزی بوده است.

هنجنی در انتها در مورد مجله تخصصی انجمن که در اسکوپوس نمایه است، گفت: گرچه از نظر زمانی در چاپ عقب هستیم، ولی امیدواریم با همکاری بیشتر اعضای هیات تحریریه، این امکان وجود داشته باشد تا در آینده نزدیک به نمایه های بین المللی دیگر مثل پابمد و آی اس آی وارد شویم.

هجدهمین کنگره انجمن متخصصین پوست ایران با حضور میهمانان داخلی و خارجی، سوم تا پنجم مردادماه در محل هتل المپیک تهران در حال برگزاری است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "حمایت انجمن متخصصان پوست از بیماران پروانه ای ، یاری 214 میلیون تومانی به زلزله زدگان کرمانشاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت انجمن متخصصان پوست از بیماران پروانه ای ، یاری 214 میلیون تومانی به زلزله زدگان کرمانشاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید