آسان و سریع لکه های فرش را پاک کنید

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، اگر احساس می کنید فرشتان لکه هایی دارد که ظاهر آن را زشت نموده، همین حالا اقدام کنید و با روش های گفته شده در این مطلب اقدام به تمیز کردن لکه ها کنید.

آسان و سریع لکه های فرش را پاک کنید

ریختن مواد غذایی مانند آبمیوه بخصوص آب هویج یا چیزهایی مانند خون، جوهر و لکه های زرد شده می تواند لکه های زشتی را بر روی فرش ایجاد کند. در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا به بیان روش های پاک کردن لکه فرش می پردازیم.

روش های پاک کردن لکه فرش

دلایل مختلفی برای ایجاد لکه های فرش وجود دارد. با توجه به نوع لکه ایجاد شده می توانید برای پاک کردن آن اقدام کنید.

از بین بردن لکه شمع از روی فرش

برای پاک کردن این لکه از روی فرش یک کیسه یخ روی محل لکه قرار دهید. سپس با استفاده از چاقو شمع را خرد کنید و به آرامی خرده های شمع را با جارو برقی تمیز کنید. در پایان لکه شمع را از طریق پارچه و آب گرم تمیز کنید و خوب خشک کنید.

از بین بردن لکه شکلات از روی فرش

ابتدا به جای مانده شکلات را با چاقو بر دارید. سپس یک کیسه یخ را بر روی محل لکه قرار دهید. بعد از آنکه شکلات سفت شد با چاقو آن را از روی فرش پاک کنید. سپس یک چهارم قاشق چایخوری مایع ظرفشویی را با آب گرم مخلوط نموده و با یک پارچه تمیز آن را بر روی لکه بگذارید و 5 دقیقه صبر نموده و بعد از آن با یک پارچه مرطوب لکه را پاک کنید.

از بین بردن لکه چای یا قهوه از روی فرش ماشینی و دستباف

برای تمیز کردن لکه چای و قهوه و نسکافه از روی فرش ماشینی و دستباف بخصوص فرش روشن و کرم رنگ می توانید از ترکیب 2 قاشق غذاخوری هیدروژن پراکسید و 1 قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی بهره ببرید. این ترکیب را با نوک انگشت به محل لکه بمالید و چند ثانیه صبر کنید. سپس با یک پارچه مرطوب محل لکه را تمیز کنید. برای اینکه خانه خود را زیبا کنید به مطلب این وسایل مقرون به صرفه خانه را گران نشان می دهد سر بزنید.

تمیز کردن لکه خون از روی فرش

برای پاک کردن لکه خون از روی فرش از آب سرد یا نوشابه بدون رنگ بهره ببرید. برای این کار پارچه را به آب سرد یا نوشابه آغشته کنید و روی محل لکه بکشید.

از بین بردن لکه آدامس از روی فرش

برای از بین بردن این لکه ابتدا یک کیسه یخ روی محل لکه قرار دهید. سپس آدامس سفت شده را با چاقو از روی فرش بردارید و در آخر با استفاده از یک مایع لکه بر فرش طبیعی مثل ترکیب سرکه و آب و مایع ظرفشویی، لکه را رفع کنید.

از بین بردن لکه چربی از روی فرش

استفاده از جوش شیرین به عنوان لکه بر فرش و از بین بردن لکه های روی آن بسیار رایج است. ابتدا جوش شیرین را روی محل لکه بپاشید و 6 ساعت صبر نموده و سپس جارو بکشید. در مرحله بعد یک پارچه آغشته به الکل را روی محل لکه کشیده و آن را تمیز کنید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب در خانه برای مبلمان روکش زیبا بدوزید +ویدیو را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "آسان و سریع لکه های فرش را پاک کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آسان و سریع لکه های فرش را پاک کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید