آغاز اخذ عوارض پیمایشی در آزادراه تهران-ساوه

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، مدیرکل بهره برداری آزادراه ها گفت: در راستای رعایت عدالت اجتماعی، سیستم اخذ عوارض آزادراهی بر اساس راستا طی شده در آزادراه تهران-ساوه اجرایی شد.

آغاز اخذ عوارض پیمایشی در آزادراه تهران-ساوه

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، بهنام داودی، مدیرکل بهره برداری آزادراه ها شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور از آغاز سیستم اخذ عوارض پیمایشی در آزادراه تهران-ساوه خبر داد و گفت: به دنبال راه اندازی سیستم اخذ عوارض الکترونیک آزادراهی در کشور و رعایت عدالت اجتماعی پرداخت عوارض بر اساس پیمایش در آزادراه تهران- ساوه به عنوان اولین آزادراه در کشور اجرایی شد.

وی در خصوص این طرح اظهار داشت: در این طرح رانندگان عوارض عبور از آزادراه تهران- ساوه را به صورت کامل پرداخت نمی کنند و نرخ بر اساس راستا طی شده محاسبه می شود.

داودی افزود: این طرح از محدوده آزادگان تا رباط کریم معین شده است و رانندگانی که در این محدوده وارد آزادراه شده و از آن خارج شوند هزینه عبور از کل آزادراه را پرداخت نمی کنند.

وی ادامه داد: پنج دروازده معین شده است و عوارض بر اساس ورود و خروج و مسافت طی شده در این محدوده ها محاسبه می شود.

مدیرکل بهره برداری آزادراه ها از اجرایی شدن این طرح از بامداد هجدهم اسفند ماه در این آزادراه خبر داد و گفت: برنامه ریزی شده است تا آزادراه کرج- قزوین نیز به زودی به این سیستم مجهز شود.

وی اجرایی شدن این طرح را اقدام مهمی در رعایت حقوق شهروندی اظهار داشت و افزود: به زودی تمام آزادراه های کشور به این سیستم مجهز خواهد شد.

داودی اخذ عوارض در منطقه یک آزادراه تهران- شمال را نیز به نوعی در راستای همین طرح دانست و گفت: نرخ عوارض عبور از این آزادراه نیز از شنبه تا چهارشنبه نسبت به خاتمه هفته تا جمعه شب متفاوت است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "آغاز اخذ عوارض پیمایشی در آزادراه تهران-ساوه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز اخذ عوارض پیمایشی در آزادراه تهران-ساوه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید