اتوبوس های خودران مسافران بین شهری را جابجا می نمایند

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، دو شرکت فناوری در آمریکا برای اولین بار از استفاده از اتوبوس های خودران برای جابجایی و انتقال مسافر بین شهری خبر داده اند.

اتوبوس های خودران مسافران بین شهری را جابجا می نمایند

دو شرکت نیوفلایر و رباتیک ریسرچ می گویند اتوبوس های خودران Xcelsior می توانند بدون ایجاد هیچ مسئله ای برای سفرهای کوتاه بین شهری مورد استفاده قرار بگیرند.

همکاری این دو شرکت برای فراوری اتوبوس های خودران از می سال 2019 شروع شد و سال گذشته از اتوبوس های یادشده به طور آزمایشی برای انتقال مسافر استفاده شد. این اتوبوس های تمام برقی هم از امنیت مناسبی برخوردارند و هم می توانند فرایند جابجایی مسافر بین شهری را متحول نموده و موجب صرفه جویی در وقت و هزینه مسافران و شرکت های ارائه دهنده این خدمات شوند.

برای ارائه این خدمات در مسیرهای طولانی لازم است زیرساخت های شبکه حمل و نقل و جاده ها نیز به روز گردد و به نظر می رسد تا رسیدن به این مرحله هنوز راه نسبتاً طولانی در پیش است. اتوبوس های خودران مذکور مجهز به دوربین های متعدد، سیستم های راداری پیشرفته، جی پی اس و رادار هستند و با استفاده از همین ابزار مدلی سه بعدی از محیط اطراف و موانع مختلف خلق می نمایند.

از جمله دیگر فناوری های مورد استفاده در این اتوبوس ها می توان به سیستم هشدار وجود مانع در نقاط کور، سیستم تسهیل پارک اتوبوس، سیستم برخورد از تصادم و سیستم های پیشرفته ارتباطی اشاره نمود.

این اتوبوس 12.5 متری 40 جایگاه برای مسافران دارد و برای افراد ویلچر سوار نیز دو محل خاص در نظر گرفته شده است. با یک بار شارژ باتری اتوبوس یادشده می تواند مسافتی 360 کیلومتری را طی کند.،مهر

منبع: ایران آنلاین

به "اتوبوس های خودران مسافران بین شهری را جابجا می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتوبوس های خودران مسافران بین شهری را جابجا می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید