استقبال امیرعبداللهیان از وزیر خارجه سریلانکا در تهران

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، ایسنا نوشت: علی صبری، وزیر امورخارجه سریلانکا که از روز گذشته به تهران سفر کرده است، ظهر امروز(شنبه 14 مردادماه) مورد استقبال حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت.

استقبال امیرعبداللهیان از وزیر خارجه سریلانکا در تهران

وزیر امور خارجه سریلانکا به منظور دیدار با مقامات ارشد جمهوری اسلامی ایران و به دعوت رسمی حسین امیرعبداللهیان همتای ایرانی خود به تهران سفر کرده است.

بر اساس اعلام منابع خبری علی صبری در جریان این سفر قرار است در مرکزمطالعات سیاسی و بین الملل وزارت امور خارجه ایران نیز سخنرانی کند.

سفر وزیر خارجه سریلانکا به ایران تا16 مردادماه ادامه خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و علی صبری، وزیر امور خارجه سریلانکا در اسفندماه 1401 در یک گفت وگوی تلفنی در خصوص روند توسعه و توسعه روابط دو کشور و برخی موضوعات مورد اهتمام مشترک گفت وگو و تبادل نظر کردند.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در این گفت وگوی تلفنی با اشاره به پیشینه روابط محبت آمیز ایران و سریلانکا، بر اراده جمهوری اسلامی ایران برای تقویت و توسعه همکاری های فیمابین تاکید کرد.

امیرعبداللهیان همچنین بر ضرورت عملیاتی شدن تمامی بخش های یادداشت تفاهم های همکاری دوجانبه تاکید کرد.

علی صبری، وزیر امور خارجه سریلانکا نیز در این گفت وگوی تلفنی روابط خوب و محبت آمیز دو کشور را ستود و همراهی و همکاری جمهوری اسلامی ایران با ملت و دولت سریلانکا را مورد تقدیر قرار داد.

وزیر امور خارجه سریلانکا توسعه همکاری های دوجانبه در عرصه های مختلف را مورد تاکید قرار داد.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "استقبال امیرعبداللهیان از وزیر خارجه سریلانکا در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال امیرعبداللهیان از وزیر خارجه سریلانکا در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید