افزایش حقوق بازنشستگان از امشب اعمال می گردد

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، مستمری شهریور ماه نخستین گروه از بازنشستگان تامین اجتماعی از بامداد فردا، دوشنبه بیست و یکم شهریور ماه قابل برداشت خواهد بود. این نخستین ماهی است که حقوق بازنشستگان غیر حداقلی بگیر این سازمان براساس افزایش سی و هشت درصدی پرداخت می گردد.

افزایش حقوق بازنشستگان از امشب اعمال می گردد

به گزارش تجارت نیوز، احکام تازه بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی از هفته گذشته صادر شد. درحال حاضر بازنشستگان مشمول می توانند علاوه بر مشاهده احکام تازه، افزایش اعمال شده بر روی فیش مستمری شهریور ماه مشاهده نمایند.

تا ماه گذشته، مستمری بازنشستگان سایر سطوح بگیر سازمان تامین اجتماعی بر مبنای افرایش 10 درصدی پرداخت می شد. این شیوه افزایش در پی مداخله مجلس باطل اعلام شد. در نتیجه دولت پذیرفت تا برای این گروه از بازنشستگان افزایش سی و هشت درصدی در نظر بگیرد.

معوقات چه زمانی تسویه می گردد؟

این افزایش مطابق مقرات تامین اجتماعی شامل ماه های گذشته نیز می گردد. بر این اساس این سازمان باید مابه التفاوت فروردین تا مرداد ماه را به بازنشستگان مشمول پرداخت کند.

حسن صادقی، رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری در مورد نحوه پرداخت این طلب گفت: توقع عموم بازنشستگان این است که این طلب یکجا تسویه گردد. ارزش این مبلغ بسته به مستمری هر فرد فرق دارد، اما به صورت میانگین می توان مبلغ آن را ماهانه بین یک تا دو ملیون تومان در نظر گرفت.

وی ادامه داد: تجربه مشابه سازمان تامین اجتماعی در سال های گذشته نشان می دهد این طلب ماه به ماه تسویه می گردد. براساس این اظهارات، انتظار می رود که پرداخت مابه التفاوت پنج ماه گذشته از مهر تا بهمن ادامه یابد.

سازمان تامین اجتماعی بالغ بر سه میلیون ششصد هزار بازنشسته دارد. از این تعداد، یک میلیون ششصد هزار نفر سایر سطوح بگیر هستند.

مطابق رویه ای که سازمان تامین اجتماعی برای پرداخت مستمری بازنشستگی در شش ماه اول سال دارد، پرداخت حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران این سازمان از بیستم تا سی و یکم ماه ادامه خواهد داشت.

منبع: فرارو

به "افزایش حقوق بازنشستگان از امشب اعمال می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش حقوق بازنشستگان از امشب اعمال می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید