امنیت وای فای خود را با این 5 نرم افزار بسنجید!

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، امنیت وای فای را باید جدی بگیرید. چون قطعاً شما نمی خواهید مودمی که روزانه از آن استفاده می نمایید یا مودم های وایرلس تازه و حتی رایگان عمومی که قصد استفاده از آن را دارید؛ بستری غیر امن برای اطلاعات شما باشد.

امنیت وای فای خود را با این 5 نرم افزار بسنجید!

نباید اجازه بدهید در تله سارقان سایبری بیافتید و به مودمی که به آن متصل هستید، نفوذ و اطلاعات شما را شنود نمایند. بعلاوه، نمی خواهید افراد ناشناس با اتصال غیر مجاز به مودم شما از حجم اینترنت تان استفاده نمایند.

اگر امنیت شبکه و وای فای که به آن متصل هستید؛ برایتان اهمیت دارد؛ پس احتیاج به یک آنالیزگر Wi-Fi دارید. یک برنامه ای که امنیت وای فای مودم شما را اسکن کند و نتایج آن را به شما گزارش بدهد.

پیش تر هم در سایت شبکه چی، را معرفی نموده بودیم.

در این مطلب می خوانید:

Toggle
 • 5 ابزار برتر آنالیز امنیت وای فای
  • FING
  • NetSpot
  • Angry IP Scanner
  • Acrylic Wi-Fi Analyzer
  • Network Analyzer
 • تجزیه و تحلیل شبکه، امنیت وای فای شما را افزایش می دهد

5 ابزار برتر آنالیز امنیت وای فای

در این مقاله ما پنج نرم افزار آنالیزگر امنیت مودم Wi-Fi که به صورت رایگان برای سیستم عامل های اندروید، آی اواس، ویندوز و مک در دسترس است را معرفی می کنیم.

 • FING

Fing یکی از برترین آنالیزگرهای شناخته شده مودم Wi-Fi است. این برنامه به خوبی امنیت شبکه را آنالیز می نماید و استفاده از آن آسان است.

حتی اگر تا به امروز از نرم افزارهای تجزیه و تحلیل شبکه استفاده ننموده باشید، مسئله ای در استفاده از Fing نخواهید داشت.

کافی است برنامه را نصب کنید و نرم افزار در چند ثانیه شبکه ای که به آن متصل هستید را اسکن می نماید و اطلاعاتی درباره قدرت سیگنال، نوع حفاظتی استفاده شده در شبکه مودم را به شما نشان می دهد.

اسکنر Fing تمام دستگاه هایی که به مودم شما متصل هستند را به شما نمایش می دهد. به این معنی که می توانید آدرس IP، نام، مدل، آدرس MAC و غیره دستگاه های متصل را ببینید.

با استفاده از Fing، می توانید سرعت شبکه خانگی خود را نیز تست کنید، آنالیز کنید که آیا مشکل امنیتی ای وجود دارد که باید آن را برطرف کنید، هشدارها را تنظیم کنید و بعلاوه اتصال دستگاه ها را نیز مسدود کنید.

گفتنی است که برای دسترسی به تمام ویژگی ها، باید به نسخه Starter یا Premium از Fing مشترک شوید، اما نسخه پایه رایگان است و آنچه که در نسخه رایگان ارائه می گردد برای بیشتر افراد کافی است.

دانلود Fing برای ویندوز | مک | اندروید | آی اواس (رایگان، اشتراک در دسترس است)

 • NetSpot

NetSpot یکی دیگر از آنالیزگرهای محبوب شبکه Wi-Fi است که در سال 2011 وارد بازار شد. این ابزاری پیچیده و پیشرفته تر از Fing است، بنابراین برای کاربرانی که در مباحث شبکه فنی تر هستند؛ بیشتر مناسب است.

NetSpot به طور اتوماتیک تمام شبکه های Wi-Fi موجود در منطقه را کشف می نماید و اطلاعات جامعی درباره آنها را ارائه می دهد.

این اطلاعات شامل داده هایی درباره امنیت، قدرت سیگنال، سرعت، مسائل پیکربندی، نشتی سیگنال، پایداری شبکه و خیلی اطلاعات دیگر است.

این اطلاعات می توانند به صورت گزارش ، به صورت PDF یا CSV، صادر شوند و این قابلیت باعث شده تا نرم افزار NetSpot به یک ابزار ارزشمند برای مدیران IT و شبکه تبدیل گردد.

با این حال، نسخه های مختلفی از NetSpot وجود دارد که می توانید از این ابزار به صورت رایگان اما با ویژگی های محدود نسبت به نسخه پولی آن بهره ببرید. البته در دسترس بودن بعضی از قابلیت های این نرم افزار بستگی به سیستم عامل دستگاه شما دارد.

دانلود NetSpot برای ویندوز | مک | انروید | آی اواس (رایگان، اشتراک در دسترس است)

 • Angry IP Scanner

نرم افزار Angry IP Scanner بیش از دو دهه است که فعالیت دارد، این برنامه رایگان، متن باز و در سه سیستم عامل ویندوز، مک اواس و لینوکس قابل دسترسی است.

برخلاف بسیاری از نرم افزارهای اسکنر وای فای دیگر، Angry IP Scanner ظاهر مجذوب کننده و خاصی ندارد، بلکه سریع، کم حجم و آسان است.

فقط کافی است تا برنامه را دانلود کنید، آن را اجرا کنید و دکمه اسکن را فشار دهید. تقریباً همین است. نرم افزار Angry IP Scanner بیشتر از آنچه که به نظر می رسد، امکانات دارد.

نرم افزار Angry IP Scanner به سرعت یک دسته از آدرس های IP را (که می توانید محدوده آن را تعریف کنید) اسکن می نماید و به طور اتوماتیک اطلاعات زیادی نظیر آدرس MAC دستگاه، پینگ، اطلاعات میزبان، پورت های باز و غیره را ارائه می دهد.

البته می توانید اسکن را به هر شکلی که می خواهید تغییر دهید و از این ابزار برای فراوری گزارش ها در فرمت های مختلف بهره ببرید.

افراد حرفه ای در زمینه امنیت از نرم افزار Angry IP Scanner برای شناسایی تمامی دستگاه های ناشناخته ای که به شبکه متصل شده اند، انجام تجزیه و تحلیل و ارزیابی آسیب پذیری های محتمل در امنیت وای فای و شبکه استفاده می نمایند.

این برنامه شاید برای همه مناسب نباشد، اما قطعاً یک برنامه قدرتمند و منحصر به فرد است و به خاطر امکانات زیاد و کاملا رایگان بودن محبوبیت زیادی دارد.

دانلود نرم افزار Angry IP Scanner برای ویندوز | مک اواس | لینوکس (رایگان)

 • Acrylic Wi-Fi Analyzer

نرم افزار Acrylic مجموعه ای از محصولات را به عنوان بخشی از مجموعه نرم افزاری مختص مودم را فقط برای سیستم عامل ویندوز ارائه می دهد که شامل تحلیل پیشرفته شبکه Wi-Fi، نقشه های حرارتی Wi-Fi، اسنیفر وای فای، LEA Wi-Fi و تحلیل گر LE Bluetooth است.

برای تست امنیت Wi-Fi، شما به تحلیل گر شبکه Wi-Fi احتیاج دارید. بعضی از این ابزارهای اضافی هم ممکن است برای همین هدف مفید باشند، اما باید جداگانه خریداری شوند که شاید برای همه مناسب نباشد.

شما می توانید تحلیل گر Wi-Fi را به مدت پنج روز رایگان بهره ببرید که اگر فقط می خواهید آن را امتحان کنید و تجزیه و تحلیلی از شبکه خانگی خود انجام دهید، کاملا کافی می باشد.

اما واقعاً با این برنامه چه کار می توانید انجام دهید و چگونه با سایر نرم افزارهای تجزیه و تحلیل شبکه مقایسه می گردد؟

تحلیل گر Wi-Fi Acrylic در عین حال که بسیار پیشرفته است، اما در استفاده بسیار آسان است. با طراحی زیبا و مدرن خود، اسکن و برطرف مسائل شبکه را با امکانات فراوانی که دارد بسیار آسان می نماید.

با این برنامه، شما می توانید سلامت و امنیت شبکه را آنالیز کنید، هرگونه مشکل را تشخیص دهید و برطرف کنید، داده های real-time را دریافت کنید، دستگاه های متصل به Wi-Fi خود را ببینید (آن ها را بر اساس نوع، فراورینماینده و غیره دسته بندی کنید)، داده های ضبط شده را ذخیره کنید، گزارش ایجاد کنید و امکانات دیگری که در این نرم افزار وجود دارد را بهره ببرید.

دانلود نرم افزار Acrylic Wi-Fi Analyzer برای ویندوز (رایگان، اشتراک در دسترس است)

 • Network Analyzer

اپلیکیشن Network Analyzer (نسخه رایگان) که برای سیستم عامل های اندروید و iOS در دسترس است، یک برنامه اسکن وای فای سبک و چندکاره است که می تواند برای هر کاربر موبایل که به طور مکرر با تلفن همراه خود به شبکه های تازه متصل می گردد، مفید باشد.

ابتدا، می توانید برنامه را راه اندازی کنید و به طور اتوماتیک وای فایی که به آن متصل هستید را اسکن کنید. برای دسترسی به گزینه های اضافی داخل منو (به وسیله سه خط کوچک در گوشه بالا و سمت چپ) بروید.

در اینجا می توانید به ابزارهای مختلف دسترسی پیدا کنید، اسکن LAN را راه اندازی کنید، سیگنال وای فای خود را تست کنید و از تمامی دیگر ویژگی های موجود استفاده نمایید.

با استفاده از اپلیکیشن Network Analyzer، بعلاوه می توانید تمام دستگاه های متصل به یک مودم را شناسایی کنید و هر نفوذ نماینده به شبکه را شناسایی کنید، آدرس IP دستگاه های متصل شده به مودم را مشاهده کنید، پورت ها را اسکن کنید و اطلاعات شبکه اضافی را دریافت کنید.

این بدون شک یک برنامه مناسب برای کاربران مبتدی است، اما این به معنای عدم مناسب بودن این اپلیکیشن برای حرفه ای های شبکه و مدیران IT نیست. این برنامه بسیار بیشتر از رقبای خود امکانات ارائه می دهد و رایگان است که بدون شک یک مزیت اصلی است.

دانلود اپلیکیشن Network Analyzer برای اندروید | IOS (رایگان)

تجزیه و تحلیل شبکه، امنیت وای فای شما را افزایش می دهد

به طور حرفه ای یا فقط به عنوان یک فردی که می خواهد اطلاعات خود را بهتر محافظت کند، تجزیه و تحلیل امنیت وای فای امری لازم است که باید در مجموعه نرم افزارهای سیستم یا تلفن همراه خود داشته باشید.

صدها برنامه تجزیه و تحلیل شبکه در بازار وجود دارد، اما این پنج برنامه ذکر شده در بالا، بدون شک برترین ها هستند. یکی از آن ها را برای هر دستگاهی که استفاده می کنید؛ دانلود و از امنیت وای فای و شبکه خود مطمئن شوید.

منبع: شبکه چی

به "امنیت وای فای خود را با این 5 نرم افزار بسنجید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امنیت وای فای خود را با این 5 نرم افزار بسنجید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید