بغلانی پور: امینی با من مشکل دارد اما در حق بازیکنانم ظلم می نماید، به عدالت بهرامی ایمان داشتم اما خلافش را دیدم

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، مربی کاراته بانوان گفت: نایب رئیس بانوان فدراسیون کاراته با من مشکل دارد اما در حق بازیکنانم ظلم می نماید.

بغلانی پور: امینی با من مشکل دارد اما در حق بازیکنانم ظلم می نماید، به عدالت بهرامی ایمان داشتم اما خلافش را دیدم

فاطمه بغلانی پور در گفت وگو با خبرنگار ورزشی وبلاگ ادکلن شنل، در مورد حواشی انتخابی رده های سنی پایه کاراته گفت: مسابقات گزینشی رده های پایه کاراته در سه سال گذشته به علت کرونا برگزار نشده بود. سال 97 آخرین انتخابی برگزار گردید، اما تیم های رده پایه به علت مسائل اقتصادی فدراسیون به مالزی اعزام نشدند. در این مید تمام درها بسته بود و امکان ورود بازیکنان امید به بزرگسالان نبود. در سایر رده ها نیز تنها فدراسیون کاراته وان ها را برگزار می کرد و بچه ها با هزینه شخصی شرکت می کردند.

وی توضیح داد: نسترن عابدی یکی از ملی پوشانی نوجوانان که سال 97 اعزام نشد. او در این مدت با وجودی که در سن رشد بود، در دو وزن رنکینگ خوبی در کاراته وان داشت، اما در آستانه مسابقات گزینشی در زنجان دچار آسیب دیدگی از ناحیه دست شد. بعد از این اتفاق، قرار بود هیئت کاراته تهران قرار شد با ارسال مدارک پزشکی عابدی شرایط را برای حضورش در مرحله دوم انتخابی فراهم کند.

مربی کاراته ایران خاطر نشان کرد: شرایط عابدی دقیقاً مانند فاطمه سعادتی در رده سنی بزرگسالان بود. سعادتی ورزشکار قابلی ست و در توانایی های او هیچ شکی نیست. نایب رئیس بانوان با توجه به شرایط سعادتی، شرایطی را فراهم کرد که او در مرحله نخست انتخابی حضور نداشته باشد و در مرحله دوم شرکت کند. در مرحله دوم نیز مصدومیت سعادتی خوب نشد و از مرحله سوم و چهارم شرکت کرد. موضوعی که باعث شد به امینی اعلام کنیم شرایط حضور یکی از بازیکنان بزرگسال ما را که در سه دور نخست نیز به پیروی رسیده، اما دچار مصدومیت شده، رادر انتخابی مراحل بعد فراهم کند اما ایشان گفت که به علت وقت اندک به هیچ عنوان هیچ بازیکنی را اضافه نخواهند کرد.

بغلانی پور با انتقادت از امینی در ادامه بیان نمود: دو روز بعد از این صحبت امینی، بازیکنانی که منتصب به این و آن با وجود باخت در دور اول به اردو دعوت شدند. اتفاقی که نشان می دهد امینی قانون را به صورت سلیقه ای اعمال می نماید. بعد از اینکه دست مان در رده سنی بزرگسالان به جایی نرسید، کوشش کردیم این شرایط برای عابدی تکرار نگردد. بر همین اساس آقای زمانی از هیئت کاراته تهران در مورد شرایط عابدی با امینی صحبت و موافقت ایشان را برای حضور در اردو و انتخابی روز گذشته را فراهم کرد، اما در نهایت مجوز حضور این بچه صادر نشد.

وی ادامه داد: با تماس دوباره زمانی، امینی علت عدم دعوت عابدی را فراموشی موضوع عنوان می نماید. عابدی سه شنبه هفته گذشته وارد اردو شد و بعد از تمرین نوبت صبح، این بار لیلا بهرامی سرمربی تیم نوجوانان و جوانان به او می گوید با وجود رزومه و توانایی، اردو را ترک کند و در انتخابی های بعد از قهرمانی آسیا شرکت کند. ساعت 8 شب به بچه 15 ساله گفتند اردو را ترک کند. بلافاصله بعد از این اتفاق با رئیس فدراسیون تماس گرفتم که ایشان گفتند اردو را ترک نکند تا حقش داده گردد. با آشوری نیز صحبت کردم و قرار شد با امینی صحبت کند اما از آن روز دیگر هیچ کسی جوابگوی ما نبود.

مربی کاتا و کومیته کاراته ایران توضیح داد: پنجشنبه با امینی تماس گرفتم و ایشان گفتند با وجودی که عابدی ملی پوش نوجوانان بوده است اما چون مدالی کسب نکرده است، شانس حضور در انتخابی را ندارد. بازیکن نوجوانانی که فدراسیون در سال 97 اعزام نکرد، کجا باید مدال بین المللی کسب می کرد؟ به امینی گفتم که شما با من مشکل دارید، اما در حق بچه ها ظلم می نماید. امینی قانون را به نفع خود تفسیر می نماید. مگر ما جان مان را از سر راه آوردیم که با زحمت بازیکن بسازیم تا امینی سلیقه ای برخورد کند.

بغلانی پور در مورد اینکه با سرمربی تیم های نوجوانان و جوانان تماسی داشته است، به وبلاگ ادکلن شنل گفت: با لیلا بهرامی تماس گرفتم، اما جوابگو نبود. بهرامی دم از عدالت می زد تا فقط سمانه خوشقدم را بکوبد اما خودش نیز بی عدالتی می نماید. به عدالت بهرامی ایمان داشتم، اما خلاف این موضوع را دیدم. بهرامی می توانست اجازه بدهد این بازیکن مسابقه بدهد تا اگر برنده شد، یک بازیکن خوب را پیدا کند. دوستاننه تنها حق این بچه را ضایع کردند، بلکه به او نیز امید واهی دادند. با وجودی که هیچ دوستی با بهرامی نداشتم، اما او را در مربیگری خیلی قبول داشتم و اعتقاد داشتم منصف است. حتی در ملاقات با رئیس فدراسیون کاراته در پاسخ به گزینه مناسب برای جایگزینی خوشقدم، او را معرفی کردم.

وی در خاتمه گفت: انتظار داشتم بهرامی به این بچه اجازه مبارزه می داد تا شاید نسترن عابدی را نیز مانند لیلا برجلی و سارا بهمنیار کشف می کرد. نباید بهرامی با طناب امینی که اصلاً مدیریت ندارد به چاه برود. نایب رئیس بانوان در صحبت با زمانی مدعی شده است که دخالتی در بانوان ندارند. اگر امینی در بانوان دخالتی ندارد، چرا در فدراسیون حضور دارد؟ این رفتار با وجود احترام طباطبایی به امینی، خیانت به کاراته بانوان است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "بغلانی پور: امینی با من مشکل دارد اما در حق بازیکنانم ظلم می نماید، به عدالت بهرامی ایمان داشتم اما خلافش را دیدم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بغلانی پور: امینی با من مشکل دارد اما در حق بازیکنانم ظلم می نماید، به عدالت بهرامی ایمان داشتم اما خلافش را دیدم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید