بکارگیری مستعدان برتر و نخبگان در نهادها و سازمانهای مختلف

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل سید محمد صادق موحد امروز در نشست خبری دوازدهمین همایش ملی نخبگان که در محل بنیاد ملی نخبگان برگزار گشت، بنیاد ملی نخبگان تا به امروز دوران های مختلفی را با موضوعات مختلف در راستای زمینه سازی، اثرگذاری اجتماع و تثبیت نظام نخبگانی پشت سر گذاشته است.

بکارگیری مستعدان برتر و نخبگان در نهادها و سازمانهای مختلف

وی افزود: دوران تأسیس، دوران توسعه، تحول و تثبیت بینش بنیاد ملی نخبگان با استفاده از افق های نو بر اساس سند امور نخبگان در کشور طراحی شده است.

موحد افزود: اکنون بنیاد ملی نخبگان به دوران نوی وارد شده به طوری که توسعه و ورود به عرصه های مختلفی نخبگی و تاکید بر مطالبه گری بنیاد ملی نخبگان از نهادها و سازمانهای مختلف برای بکارگیری مستعدان برتر و نخبگان در راستای نهادینه سازی حکمرانی نخبگان از اقدامات دوره چهارم فعالیتهای بنیاد به شمار می رود.

معاون مستعدان و آینده سازان بنیاد ملی نخبگان ادامه داد: این مطالبه گری قرار نیست که به عنوان شعار باقی بماند؛ بنیاد ملی نخبگان اقداماتی را با فعالیت های مختلف در پیش می گیرد تا در حد شعار باقی نماند.

موحد خاطرنشان کرد: از آنجا که نحوه امور نخبگان در مدیریت کشور مهم است تلاش داریم در این زمینه جریان سازی هایی را ایجاد کنیم. این جریان سازی در فضای اجتماعی نخبگان، حوزه دانشجویان و طلاب، در حوزه دانش اموختگان، برگزیدگان حوزه های تخصصی و … با تاکید بر فعالیت های مبتنی بر حل مسائل راهبردی مسیرهایی است که منتج به هدف بنیاد می شود.

وی افزود: برگزاری همایش یکی دیگر از این اثرگذاری ها است که با هدف تعامل بین اجتماع نخبگانی و نظام نخبگانی با مسئولان کشور برگزار می شود. همایش ملی نخبگان زمینه را برای تصمیم سازی مؤثرتر مسئولان فراهم می کند.

وی افزود: بنیاد تلاش می کند که فضای نخبگانی به سرعت و با تعاملات بیشتر بیش از گذشته شکل بگیرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "بکارگیری مستعدان برتر و نخبگان در نهادها و سازمانهای مختلف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بکارگیری مستعدان برتر و نخبگان در نهادها و سازمانهای مختلف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید