تصاویر عجیب ترین خانه های جهان؛ از خانه توالتی تا قلعه حبابی

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، اغلب ما این روز ها در خانه هایی زندگی می کنیم که بیشتر از هر چیز شبیه مکعب مستطیل هستند؛ نهایت ویژگی های مثبتی که این خانه ها می توانند داشته باشند این است که کمی بزرگتر باشند، طراحی داخلی بهتری داشته باشند و وقتی از پنجره هایشان به بیرون نگاه می کنیم بتوانیم میدان دید وسیع تری داشته باشیم.

تصاویر عجیب ترین خانه های جهان؛ از خانه توالتی تا قلعه حبابی

به گزارش فرادید، این واقعیتی است که چه خوشمان بیاید و چه نه مجبوریم آن را بپذیریم. اما معمارانی هستند که با تخیل خلاقشان نمونه هایی عجیب و رویایی از خانه ها و ساختمان ها را آفریده اند؛ خانه هایی که حتی نگاه کردن به تصویر آن ها و تصور زندگی کردن در آن ها می تواند احساسی متفاوت و لذتبخش از بودن در خانه را برای ما ایجاد کند (البته شاید برخی از آن ها هم خیلی تصور لذتبخشی ایجاد ننمایند!).

شاید اینجور خانه ها چندان با واقعیات زندگی (از واقعیات مالی گرفته تا اجتماعی و فرهنگی) سازگار نباشند؛ اما اتفاقا برترین کارکرد این ساختمان های متفاوت می تواند همین باشد که فکر ما را کمی از واقعیات موجود دور کند و به قلمرو هایی آزادتر و وسیع تر پرواز بدهد.

در اینجا تصاویر و توضیحاتی را از 6 خانۀ عجیب خواهید دید که به لحاظ طراحی بیرونی و داخلی و یا به لحاظ مکان ساختشان، متفاوت و شاید شگفت انگیز جلوه می نمایند.

1. خانۀ ناتیلوس

ناتیلوس را یک معمار مکزیکی به نام خاویر سنوسیاین در حومۀ شهر مکزیکوسیتی ساخته است. این خانه نمونه ای بسیار عالی از یک معماری متناسب با محیط زیست است و شکل ظاهری آن هم همانطور که از نامش پیداست از طبیعت و موجودات دریایی مثل صدف ها الهام گرفته شده است.

2. خانۀ صحرا

این خانه که درست وسط صحرا در یکی از پارک های ملی کالیفرنیا واقع شده است، با طراحی منحصربه فردش ترکیبی عالی و چشمگیر با محیط اطراف پیدا نموده و انگار در آن محیط ادغام شده است. اگر از دور به این خانه نگاه کنید انگار مجموعه ای از چند صخره با شکل های خاص است؛ اگر هم کمی تخیلتان را بیشتر به کار بگیرید شاید این خانه شبیه یک جور موجود سخت پوست بیابانی به نظر برسد. این خانه را معمار مشهور آمریکایی، کندریک بنگز کلاگ طراحی نموده است. محیط داخلی خانه هم با وجود تخته سنگ های بزرگ، احساس بودن در یک محیط طبیعی و کوهستانی را منتقل می نماید.

3. خانۀ قارچ

این اقامتگاه در ناحیه ای جنگلی در نزدیک شهر پرینتون نیویورک واقع شده است. این اقامتگاه شبیه چند قارچ است که در کنار هم رشد نموده اند. ارتفاع بخش های مختلف این خانه بین 4 تا 7 متر است. طراحی داخلی این اقامتگاه هم مثل بیرون آن الهام گرفته از طبیعت و گیاهان جنگلی است که تطابق کاملی با محیط اطرافش دارد.

4. خانۀ هندسی

اگر به شکل های هندسی، زاویه های دقیق و محاسبات ریاضی علاقه مند باشید، احتمالا این یک خانۀ رویایی برای شماست. این خانه در جنوب ملبورن استرالیا و در محیطی تقریبا جنگلی واقع شده است. شکل خاص و هندسی بنا نوعی تضاد چشمگیر با طبیعت اطرافش ایجاد نموده است.

5. قلعۀ حبابی

مجموعۀ قصر حبابی را معماری به نام اَنتی لوواگ در سواحل جنوب غربی فرانسه ساخته است. در این بنا (دقیقا بر خلاف خانۀ هندسی) از هیچ زاویۀ تند یا خط مستقیمی استفاده نشده است. هدف معمار این بوده که نرم ترین و سیال ترین منظرۀ ممکن را به بنا بدهد. وجود درختان نخل و حوضچه های مختلف در این خانه باعث نزدیکی بیشتر این بنا به طبیعت اطرافش می گردد.

6. خانۀ توالتی

این خانۀ توالت مانند در شهر سووون کرۀ جنوبی شاید شبیه یک جوک به نظر برسد، اما نکتۀ مهمی در آن نهفته است. این بنا را شهردار سابق شهر به نام سیم جائه داک طراحی نموده و در حال حاضر بخشی از یک پارک توالت است. هدف این پارک افزایش آگاهی مردم در خصوص بهداشت عمومی و معضلات جهانی در این رابطه است. در حال حاضر بیش از 2 میلیارد نفر از مردم جهان دسترسی به سیستم های بهداشتی و مناسب توالت ندارند.

7. خانۀ فولادی

رابرت برونو، هنرمند، معمار و مخترع آمریکایی این خانه را در مدت بیش از بیست سال با استفاده از 110 تن فولاد در رنسوم کانیون تگزاس ساخت. شکل این خانه واقعا چشم گیر و خیره نماینده است؛ این بنا هم شبیه به یک ماشین عجیب زنگ زده است و هم شبیه یک جور موجود زندۀ بیگانه که به منظرۀ صحرا های رو به رویش خیره شده است.

منبع: فرارو

به "تصاویر عجیب ترین خانه های جهان؛ از خانه توالتی تا قلعه حبابی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر عجیب ترین خانه های جهان؛ از خانه توالتی تا قلعه حبابی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید