خبرنگاران وزیر خارجه اتریش: فرصت برای احیای برجام محدود است

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، لندن - خبرنگاران - وزیر امور خارجه اتریش هم زمان با برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام در وین هشدار داد که زمان برای احیای توافق هسته ای ایران محدود است. او معتقد است که این آخرین شانس برای فعال کردن برجام باشد.

خبرنگاران وزیر خارجه اتریش: فرصت برای احیای برجام محدود است

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، الکستاندر شالنبرگ روز پنجشنبه در گفت وگو با شبکه رادیویی اوئی یک شرح داد که هر دو طرف تحت فشار زیادی قرار دارند و می دانند که در حال قدم برداشتن روی لایه نازکی از یخ هستند.

وی با بیان اینکه عقربه ساعت با صدای بلندی در حال جلو رفتن است عنوان کرد که طرف ها نسبت به مسئولیت های خود آگاه هستند؛ اما روشن است که نیروهایی در میان تمام طرف ها وجود دارد که نفعشان در شکست این مذاکرات است

وزیر امور خارجه اتریش که تا به امروز با شماری از اعضای برجام ملاقات کرده است گفت: این را می دانم که هر دو طرف متعهد به ایجاد پیشرفت در مذاکرات هستند و شاید این آخرین تلاش دیپلماتیک برای نجات برجام باشد.

وی درباره پیامدهای شکست مذاکرات برجام و تشکیل رقابت تسلیحاتی در خلیج فارس هشدار داد گفت که این مساله بر امنیت کل اروپا از جمله اتریش تأثیرگذار خواهد بود. شالنبرگ ابراز امیدواری کرد که طرف ها تا اواسط خرداد درباره فعال کردن برجام به توافق برسند.

واشنگتن در دوره زمامداری دونالد ترامپ با خروج یکجانبه از برجام، تروریسم اقتصادی را با هدف فشار حداکثری علیه مردم کشور اعمال کرد.

رییس جمهوری جدید آمریکا سیاست پیشین کاخ سفید در قبال ایران را مورد انتقاد قرار داده اما بازگشت به برجام را مشروط به اقدام ایران دانسته و بدون اشاره به اینکه کدام دولت در قبال برجام خلف وعده کرده و از آن خارج شده است، وعده داده که درصورت بازگشت ایران به اجرای کامل برجام، واشنگتن نیز به این توافق باز خواهد گشت.

جمهوری اسلامی ایران تاکید دارد هنگامی به تعهدات برجامی خود بازخواهد گشت که آمریکا همه تحریم ها را در عمل و نه در حرف یا بر روی کاغذ، لغو کند و این لغو تحریم ها مورد راستی آزمایی ایران قرار گیرد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران وزیر خارجه اتریش: فرصت برای احیای برجام محدود است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران وزیر خارجه اتریش: فرصت برای احیای برجام محدود است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید