دانشگاه ها برای همواره غیرحضوری می شوند؟

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، خبرنگاران : وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: فعالیت های غیرحضوری دانشگاه ها بعد از پاندمی کرونا هم ادامه دارد.

دانشگاه ها برای همواره غیرحضوری می شوند؟

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل به نقل از وزارت علوم: منصور غلامی در نشستی با مدیران، مسئولان و فارغ التحصیلان مجتمع آموزشی و نیکوکاری رعد و بازدید از این موسسه با اشاره به شیوع بیماری کرونا گفت: شرایط ناشی از پاندمی کرونا همه دانشگاه های کشور را در موقعیتی قرار داد که امکان حضور دانشجویان نبوده و نیست، مجموعه های دانشگاهی در این شرایط کاری را انجام داده اند که در شرایط عادی فکرش را هم نمی کردند.

وزیر علوم اعلام نمود: اغلب دانشگاه در نیم سال گذشته مسائل و مسائل بیشتری داشتند که در نیم امسال بسیاری از این مسائل و مسائل برطرف شده است.

غلامی پیرامون آموزش الکترونیکی و ظرفیت ایجاد شده گفت: بسیاری از دانشگاه ها این ظرفیت را دارند و توانمندی را نشان دادند که پس از برطرف شدن این بیماری بتوانند بخشی از فعالیت های شان را به صورت غیرحضوری و آموزش های غیرحضوری ارائه دهند.

به گفته وی، دانشگاه های کشور با بهره گیری از تجربیات آموزش های مجازی این ظرفیت را دارند که پس از برطرف شدن این بیماری کرونا بتوانند بخشی از فعالیت های شان را به صورت غیرحضوری و در قالب آموزش های مجازی ارائه دهند.

وی اضافه کرد: توان افزایی برای توان یابانی که دارای معلولیت هستند، کار بسیار ارزشمندی است. به خصوص وقتی در حوزه آموزش دانشگاهی اتفاق می افتد، یک نوع ارتقای توانمندی ها به لحاظ علمی و فنی و فناورانه است.

غلامی روحیه خیراندیشانه افراد را مایه اصلی توفیق این گونه مراکز دانست و گفت: مراکز جامع علمی و کاربردی از نظر اقتصادی خودکفا هستند. با این حال این مرکز از مواردی استثناء شده است تا مسائل و مسائل آن برطرف گردد.

وزیر علوم با اشاره به حضور قریب به 52 هزار دانشجوی غیرایرانی در کشور، اضافه کرد: نه تنها در عرصه ملی بلکه در عرصه بین المللی هم ظرفیت داریم. تعداد زیادی دانشجوی غیرایرانی داشتیم که بسیاری از آنها به کشورشان بازگشته اند ولی از همانجا مشغول به تحصیل هستند.

به گزارش ایرنا، با اعلام رسمی شیوع ویروس کرونا در کشور از اسفندماه 98، فعالیت های حضوری دانشگاه ها از جمله برقراری کلاس های درس متوقف و آموزش های غیرحضوری و مجازی جایگزین شد.

منبع: اقتصادنیوز

به "دانشگاه ها برای همواره غیرحضوری می شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه ها برای همواره غیرحضوری می شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید