درخواست سازمان محیط زیست برای توقف پیش فروش خودروهای یورو 4

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، سازمان حفاظت محیط زیست نیز در واکنش به پیش فروش چهار محصول یورو 4 نامه ای خطاب به مدیرعامل شرکت ایران خودرو ارسال و تأکید کرده است که در صورت پیش فروش این خودروها، سازمان حفاظت محیط زیست پیگیری قانونی را در دستور کار خود قرار خواهد داد.

درخواست سازمان محیط زیست برای توقف پیش فروش خودروهای یورو 4

در نامه مهدی میرزایی قمی، رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست، خطاب به مقیمی، مدیرعامل شرکت ایران خودرو آمده است:

به استحضار می رساند بر اساس بخشنامه مورخ 98/9/20 آن شرکت محترم در وب سایت رسمی خود اقدام به پیش فروش چهار محصول دارای استاندارد آلایندگی یورو 4 برای آذرماه سال 1399 نموده است.

پیرو نامه شماره 98/300/32344 مورخ 98/8/12 به وزارت صنعت، معدن و تجارت تشریح گشت که بر اساس ماده چهار قانون هوای پاک پیش فروش محصولات یورو 4 برای سال آینده ممنوع است و خودروسازان می بایست قبل از هرگونه اقدام به فروش یا پیش فروش نسبت به اخذ مجوز آلایندگی برای محصولات خود اقدام کنند.

با توجه به اینکه برای چهار محصول مذکور تاکنون اقدامی جهت ارتقای استاندارد آلایندگی به یورو 5 صورت نگرفته است، مقتضی است دستور فرمایید از پیش فروش محصولات مذکور برای سال آینده جلوگیری به عمل آید. بدیهی است در صورت انجام پیش فروش این محصولات این سازمان پیگیری قانونی را در دستور کار خود قرار خواهد داد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "درخواست سازمان محیط زیست برای توقف پیش فروش خودروهای یورو 4" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست سازمان محیط زیست برای توقف پیش فروش خودروهای یورو 4"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید