ریزش شدید قیمت خودرو ، ارزانی 20 تا 30 میلیون تومانی در یک روز!

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل بر اساس تصمیم ستاد تنظیم بازار، قرار شد تا قیمت محصولات ایران خودرو 10 درصد و سایپا 23 درصد افزایش داشته باشد. علاوه بر این قیمت متعارف خودرو در کف بازار نیز همان قیمت تحویل خودرو درب کارخانه به اضافه حداکثر 10 درصد شود.

ریزش شدید قیمت خودرو ، ارزانی 20 تا 30 میلیون تومانی در یک روز!

عباس تابش، رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان هم تاکید کرده است که اگر قیمت بازار بیش از سود 10 درصدی باشد با متخلفان برخورد می شود. در همین زمینه برخی رسانه ها مانند ایسنا نیز از احتمال ورود نیروی انتظامی به بازار خودرو و ارز خبر دادند.

همچنین دیروز حسن روحانی، رییس جمهوری در تصمیمی غافلگیرکننده رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت را برکنار کرد و علت این برکناری را ناتوانی در کنترل بازار خودرو دانست. مجموعه این اتفاقات موجب شد که برخی رسانه ها مانند تسنیم، مهر و ایرنا امروز از ریزش قیمت خودرو گزارش دهند.

تسنیم در گزارشی به مشاهدات میدانی خود از بازار خودرو استناد کرده و از کاهش قیمت 20 تا 30 میلیون تومانی خبر داده و نوشته است: پس از اعلام توافقات روز گذشته مسئولان در حوزه قیمت خودرو، امروز بازار خرید و فروش خودرو با ریزش عجیب قیمت ها روبه رو شده است، به عنوان نمونه پژو 405 که پیش از این با رقم های 140 تا 135 میلیون تومان به فروش می رسید امروز با قیمت 110 میلیون تومان و پژو 206 تیپ 2 از 140 میلیون تومان به 115 میلیون تومان رسیده است.

ایرنا هم در گزارش دیگری از کاهش قیمت خودرو خبر می دهد و می نویسد: امروز هر دستگاه خودروی پژو 206 تیپ 2 که در روزهای گذشته قیمت بالای 150 میلیونی یافته بود به کمتر از 125 میلیون تومان رسیده و پژو 405 بنزینی قیمتی کمتر از 115 میلیون تومان دارد. همچنین در گروه خودروهای خارجی، افت 100 میلیونی قیمت مزدا 3 از بازار به گوش می رسد.

خبرگزاری مهر اما بدون استناد به قیمت مدعی شده است که امروز بازار خودرو مملو از فروشندگان بوده است و در مقابل خریداری به چشم نمی خورد. مهر نوشته است: از روز گذشته و با اعلام این روش های فروش از سوی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، بسیاری از افرادی که خودروها را برای فروش با نرخ بالا در پارکینگ ها نگه داشته بودند، را فروشنده کرده و حجم آگهی های درج شده برای فروش خودرو به شدت افزایش یافته است؛ به نحوی که حتی خودروهای صفر کیلومتری که تاریخ تولید آنها یکی دو سال قبل است هم، در میان آگهی های فروش دیده می شوند.

منبع: تجارت نیوز

به "ریزش شدید قیمت خودرو ، ارزانی 20 تا 30 میلیون تومانی در یک روز!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریزش شدید قیمت خودرو ، ارزانی 20 تا 30 میلیون تومانی در یک روز!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید