رنگین کمانی زیبا در کف دریاچه مک دونالد

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، خبرنگاران: پارک ملی گلاشیر در ایالت مونتانا در مرز کانادا خانه بیش از 700 دریاچه است که تنها 131 تا از آنها نام دارند. حدودا 200 دریاچه اندازه ای بیش از 20 هزار متر مربع دارند و دوازده تا از آنها بیش از 4 میلیون متر مربع مساحت دارند که برای دریاچه های کوهستانی نامعمول است. علاوه بر این، آب این دریاچه ها به طرز فوق العاده ای شفاف است که دلیل آن دمای پایین همیشگی این منطقه است که از رشد پلانکتون ها جلوگیری می نماید. غیرمعمول نیست که بتوان جزییات کف دریاچه ای را در عمق 9 متری و حتی بیشتر دید.

رنگین کمانی زیبا در کف دریاچه مک دونالد

یکی از زیباترین ویژگی های برخی از این دریاچه ها حضور متنوعی از سنگ های رنگی در زیر آب و روی ساحل است. سنگ ها رنگ هایی از قرمز تیره تا قرمز روشن و از سبز تا آبی دارند. سنگ های رنگی به وفور در ساحل دریاچه مک دونالد واقع در قشمت غربی پارک دیده می شوند. دریاچه مک دونالد با مساحت 27 کیلومتر مربع بزرگترین ذریاچه پارک ملی گلاشیر است. این دریاچه همچنین با طول 15 کیلومتر طولانی ترین و با عمق 141 متر عمیق ترین دریاچه این پارک است.

این سنگ های رنگی در واقع در همه جای این پارک ملی دیده می شوند و در دوره های مختلف به وجود آمده اند. وقتی یخچال ها به این منطقه رسیدند، تخته سنگ ها را شکستند و آب رودخانه تکه های خورد شده را با خود برد. بسیاری از این سنگ ها در دریاچه ها ته نشین شدند و فرسایش آب آنها را به شکلی که امروزی درآورد.

منبع: برترین ها

به "رنگین کمانی زیبا در کف دریاچه مک دونالد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رنگین کمانی زیبا در کف دریاچه مک دونالد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید