زمستان را برای سگ ها گرم کنید

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، آیا زمانی که حتی برای چند لحظه از منزل خارج می شوید سگ شما آغاز به لرزیدن می نماید یا اینکه دوست دارد در میان برف ها جست و خیز و شیطنت کند؟

زمستان را برای سگ ها گرم کنید

فصل زمستان فقط برای ما آدم ها سرد نیست؛ بسیاری از حیوانات خانگی از جمله سگ ها به مقدار صاحبانشان در این ماه های سرد احساس سرما می نمایند؛ به خصوص زمانی که به سرما عادت ندارند. با این حال، توانایی سگ ها در تحمل سرما نسبت به انسان ها خیلی بیشتر است.

یکی از نکات حائز اهمیت برای گرم نگه داشتن سگ خانگی خود در فصل زمستان توجه به شرایط تغذیه و سلامتی حیوان است. بهتر است بدانید که رعایت یک سری نکات ارزش صرف وقت را خواهد داشت زیرا حیوان خانگی شما در تمام طول فصل سرما، گرم و در سلامت کامل به سر می برد و ابداً احساس سرما نیز نخواهد کرد.

مراقبت های لازم در فصل سرما از سگ ها

روش اول: سگ خود را به خوبی تمیز و آراسته کنید

از کوتاه کردن و تراشیدن موهای سگ خود در فصل زمستان پرهیز کنید زیرا برترین منبع گرم نگه داشتن حیوان در فصل زمستان پوشش و موی کامل بدن خود حیوان است.

رعایت یک برنامه آرایشی منظم و باز کردن کامل گره های موی حیوان با شانه بسیار حائز اهمیت است. موهای به هم ریخته و گره خورده به خوبی نمی تواند از حیوان در مقابل برف و قطره های سر باران محافظت کند و او را گرم نگه دارد. آراستن دایمی و منظم موهای حیوان می تواند خطرها و مسائل مربوط به فصل سرما را برای سگ شما در طول فصل خشک و سرد زمستان کاهش دهد.

روش دوم: سگ خود را در فضای داخل منزل حمام کنید

قبل از اینکه به حیوان اجازه دهید برای گردش و هواخوری از منزل بیرون برود، مطمئن شوید که کاملاً موها و بدنش خشک شده اند. در هنگام بروز سرمای ناگهانی، حیوان خانگی وفادار و دوست داشتنی خود را به دفعات کمتری حمام کنید. یادتان نرود نکات لازم در خصوص حمام کردن را مد نظر قرار دهید. بعلاوه، توجه داشته باشید که در هوای سرد، زمان بیشتری طول می کشد تا کاملاً بدن حیوان خشک گردد. رعایت این نکات به شما یاری می نماید که حیوان خانگی خود را از سرما خوردگی های شدید و دردسرها و معضل مربوط به آن دور نگه دارید. اگر احساس می کنید حیوان احتیاج به حمام کردن دارد، یک حمام کوتاه با آب گرم را در نظر بگیرید و هر چه سریع تر حیوان را خشک کنید زیرا سردش می گردد. هوای سرد باعث می گردد حیوان بعد از حمام امکان کمتری برای گرم شدن داشته باشد.

روش سوم: موهای اطراف بالشتک های پنجه را بتراشید

این کار از گلوله شدن برف و یخ در بین بالشتک های پا جلوگیری می نماید. بعد از پیاده روی در فضای خارج از منزل، بالشتک های پنجه از نظر شکستگی، بریدگی و وجود اجسام خارجی مورد آنالیز قرار دهید. برای اینکه پنجه های حیوان را در شرایط خوب و مناسب نگه دارید، از وازلین یا کرم های E45 برای چرب کردن پنجه های حیوان بهره ببرید. اما مراقب جا پاهای چسبناکی که ممکن است بعد از آن بر کف اتاق به وجود بیاید باشید.

اگر سگ شما چکمه نمی پوشد، حتماً برف و نمک و مواد شیمیایی را بعد از هر پیاده روی از روی پاهای حیوان پاک کنید. مواد شیمیایی مثل مواد سمی و نمک می تواند برای پوست حیوان تحریک نماینده باشد.

روش چهارم: از غذا دادن بیش از حد به حیوان خودداری کنید

این مسئله که سگ شما در طول فصول سرد سال، به طور منظم و خوب غذا دریافت می نماید بسیار حایز اهمیت است زیرا در این صورت بدن سگ شما انرژی و گرمای کافی را خواهد داشت. اگرچه، سگ هایی که در داخل منزل نگهداری می شوند، در فصول سرما احتیاج به غذای بیشتری ندارند و اگر غذای بیشتری دریافت نمایند دچار اضافه وزن خواهند شد. غذای بیشتر فقط برای سگ هایی توصیه می گردد که به صورت تمام وقت در فضای خارج از منزل نگهداری می شوند و بعلاوه سگ هایی که در فصول سرما بسیار فعال هستند. اطمینان حاصل کنید که سگ شما همواره به آب تمیز و یخ نزده در فضای داخل و خارج از منزل دسترسی دارد. کاسه هایی که آب را گرم نگه می دارند می توانند برای فضای خارج از منزل خریداری شوند.

منبع: فوت و فن

به "زمستان را برای سگ ها گرم کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمستان را برای سگ ها گرم کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید