سفر سه ماهه به مریخ با موتور هسته ای

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، یک شرکت فناوری، موتوری برای سازمان فضایی آمریکا (ناسا) طراحی کرد که می تواند سفر هفت ماهه فعلی به مریخ را تنها در مدت سه ماه انجام دهد.

سفر سه ماهه به مریخ با موتور هسته ای

به گزارش روزنامه دیلی میل، ناسا دهه 2030 را زمان هدف برای ارسال اولین خدمه انسانی خود به سیاره سرخ مریخ قرار داده است؛ اکنون یک نوآوری جدید می تواند این سفر بیش از 40 میلیون مایلی را که در حال حاضر هفت ماه طول می کشد، تنها در سه ماه انجام دهد.

این شرکت فناوری که در سیاتل در آمریکا مستقر است، اکنون سرگرم تولید موتوری است که با انرژی هسته ای کار می کند و ادعا می کند که این موتور از پیش رانش هسته ای قبلی (NTP)، ایمن تر و قابل اعتماد تر است.

به گفته محققان این شرکت که فناوری های فوق ایمن هسته ای نام دارد، این سیستم از سوخت ویژه ای استفاده می کند که با اورانیوم HALEU طراحی شده است؛ این سوخت ناهموارتر از سوخت های هسته ای معمولی است و می تواند در دمای بالا کار کند.

اگرچه این طراحی برای ناسا ایجاد شده است، اما این شرکت خاطرنشان می کند که سایر نهادهای تجاری نیز می توانند از این موتور برای ارسال گردشگران به سیارات دیگر در عرض نیم ساعت استفاده کنند.

این شرکت به تازگی تصویر مفهومی و جزئیات این موتور هسته ای را به ناسا تحویل داده و معتقد است که طراحی وی می تواند بازار را تصاحب کند.

شرکت ها و گروه های تحقیقاتی زیادی با ارائه طراحی های جدید و نوآورانه به ناسا مراجعه کرده اند، اما پیروز نبودند زیرا بسیاری از این طراحی ها واقع گرایانه نیستند.

دکتر مایکل ایدز مهندس اصلی این شرکت، گفت: ما می خواهیم برای گشودن مرزهای جدید در فضا تلاش کنیم و این کار را به سرعت و با اطمینان انجام می دهیم.

وی اضافه کرد: موتور ما، استفاده از فن آوری اثبات شده را به حداکثر می رساند، حالت های خراب مفاهیم قبلی NTP را از بین می برد و تکانه ویژه آن بیش از دو برابر سیستم های شیمیایی است.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "سفر سه ماهه به مریخ با موتور هسته ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر سه ماهه به مریخ با موتور هسته ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید