مقالات گردشگری

برون سپاری نظارت در استاندارد البرز

معاون ارزیابی و انطباق اداره کل استاندار البرز گفت: در برخی موارد به وسیله برون سپاری و از کمک شرکت های تایید صلاحیت شده برای نظارت استفاده می کنیم.

9 مهر 1401

راه اندازی گذر اقوام در بوستان چیتگر

شهردار منطقه22 از راه اندازی گذر اقوام در قطب گردشگری مرکز برای فراهم کردن محیطی زیبا و بعلاوه ارائه خدمات رسانی مطلوب به گردشگران اطلاع داد.

4 مهر 1401

ساخت 10 مجتمع خدماتی ، رفاهی بین راهی در فارس

استاندار فارس گفت: 10 مجتمع مجتمع خدماتی - رفاهی بین راهی در راستا آزادراه شیراز- اصفهان ساخته می گردد.

1 مهر 1401

خطراتی که چوگان را تهدید می کند

چوگان یکی از بازی های قدیمی ایران است که با عنوان چوگان بازیِ سوار بر اسب همراه با روایت گری و موسیقی در فهرست آثار جهانی یونسکو به ثبت رسیده است اما امروز چالش هایی، این اثر ثبتی را تهدید می کند و ممکن است جایگاه جهانی آن را به خطر بیندازد.

24 شهریور 1401

پایان بازسازی حمام تاریخی وفس در شهرستان کمیجان

میراث آریا/ براساس آخرین گزارش های منتشر شده، پایان بازسازی حمام تاریخی وفس در شهرستان کمیجان صورت گرفت.

23 شهریور 1401

فصل ششم ریک و مورتی؛ ماجراجویی های خنده دار در جهان های موازی

الان نزدیک یک دهه است که سریال ریک و مورتی جای خودش را بین هواداران سریال های انیمیشن باز نموده است. این سریال ماجرا های یک دانشمند دیوانه به نام ریک و نوۀ مضطرب و پریشان احوالش به نام مورتی را روایت می نماید؛ آن ها علاوه بر درگیری های خانوادگی، ماجراجویی...

21 شهریور 1401

مکان های دیدنی نروژ

دیدنی های نروژدر این مقاله از وب سایت گردشگری خبرنگاران به معرفی دیدنی های نروژ خواهیم پرداخت . با ما همراه باشید.

19 شهریور 1401

موزه آیین های پهلوانی مشهد

در این مقاله از معرفی جاهای دیدنی ایران یکی از جاذبه های بسیار زیبای مشهد یعنی موزه آیین های پهلوانی را به شما می کنیم. این موزه یکی از مجذوب کننده ترین موزه های شهر مشهد محسوب می شود. در ادامه با خبرنگاران همراه باشید…

18 شهریور 1401

برترین هتل های ساحلی بالی ، اندونزی Bali

برترین هتل های ساحلی بالیدر این مقاله از وب سایت مجله گردشگری خبرنگاران درباره برترین هتل های ساحلی بالی ، سخن خواهیم گفت.

17 شهریور 1401

تجربه ترس و هیجان بر روی 14 پل معلق دنیا

ما لیستی از معروف ترین پل های معلق در جهان را آماده نموده و در اختیارتان قرار داده ایم. توصیه می کنیم برای آنکه با شجاعت بیشتری ادامه راستا زندگی را طی کنید، برای یک بار هم که شده بر روی یکی از پل ها قدم گذاشته و ترس و هیجان را با هم تجربه کنید.

12 شهریور 1401

در سفر به آنتالیا در هتل بمانیم؟! معرفی تفریحات شهر آنتالیا

تفریحات شهر آنتالیا یکی از یکی مجذوب کننده تر هستند. به نظر شما در سفر به شهر آنتالیا بهتر است در هتل مانده و از بعضی امکانات بی نظیری که در هتل ها وجود دارد استفاده کنیم و یا اینکه به خارج از هتل رفته و سفر خود را به شکل دیگری معنا کنیم؟ اگر شما به این شهر...

12 شهریور 1401

با فانوس دریایی آنیوا در جزیره ساخالین، روسیه آشنا شوید!

فانوس دریایی آنیوا یک بنای تاریخی منحصر به فرد و شگفت انگیز است که در جزیره ای به نام ساخالین در شرقی ترین نقطه کشور روسیه واقع شده؛ ساخالین عنوان بزرگ ترین جزیره روسیه را به خود اختصاص داده؛ که این عنوان به خاطر طول 948 کیلومتری و عرض 160 کیلومتری آن است.

11 شهریور 1401

برای انجام امورات مختلف در چهارمحال و بختیاری مشکل اعتباری نداریم

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: هم اکنون برای انجام امور مختلف در چهارمحال و بختیاری مشکل اعتباری نداریم و باید با مدیریت جهادی قبل از فرارسیدن فصل سرد سال طرح های آب رسانی روستایی تکمیل و بهره برداری گردد.

7 شهریور 1401

ستاره هلندی پرسپولیس، منجی سرخ پوشان می شود؟

در حالی که کار های مقدماتی مربوط به حضور لوکادیا در لیست پرسپولیس خیلی سریع انجام و روز پنجشنبه مجوز بازی او صادر شد، اما یحیی گل محمدی نام خرید جدیدش را در لیست بازی مقابل فولاد نگذاشت تا هواداران پرسپولیس برای رونمایی از لوکادیا یک هفته دیگر صبر کنند.

1 شهریور 1401

کوچ اجباری مجرد های خانه به دوش به خوابگاه های عمومی

افراد مجرد با افزایش قیمت اجاره بها، به کوچ اجباری تن داده اند و این روز ها مهمان یک روزه یا یک ماه خوابگاه های مرکز شدند.

1 شهریور 1401

استفاده از واقعیت مجازی برای درک عمل جراحی

فیلمی از موزه مجهز به واقعیت مجازی برای درک بهتر مفاهیم علمی را مشاهده می کنید.

31 مرداد 1401

کجای دنیا سفرهای رنگی برویم؟

مسافرت رفتن با الهام از رنگ، شما را به مقصدهای گردشگری نو خواهد برد. در کنار همه هیجان و نشاط سفر، رنگ ها طعم دیگری به گردش و تفریح شما خواهند بخشید. بعضی نقاط توریستی به خاطر رنگ، معروفیت جهانی پیدا کرده اند. این بار با قطب نمای رنگ سفرکنید.

15 مرداد 1401

کوپه دربست قطار؛ قوانین و هزینه

اگر سفر شما خانوادگی یا محبت آمیز است و تعداد شما کمتر از ظرفیت کوپه باشد برای این که در طول جهت راحت باشید و فضای خصوصی خودتان را داشته باشید، دربست کردن کوپه گزینه مناسب شماست. ناگفته پیداست که امکان دربست کردن کوپه در قطارهای سالنی وجود ندارد.

14 مرداد 1401

روستای فشکل پشته

روستای فشکل پشته ، روستایی است از توابع شهرستان رودسر در گیلان که بعد از گذشتن از شهر واجارگاه در دامنه کوه نمایان می شود .ابتدای روستای فشکل پشته با یک سرازیری شروع می شود که گواه وجود رودخانه ای پر آب در انتهای این سرازیری است . بعد از طی مسافت کمی از...

13 مرداد 1401

برای سفر به هند، چه پولی با خود ببریم؟

در کنار این موارد تنوع طبیعی، آثار تاریخی شگفت انگیز و غذاهای تند و تیز، انگیزه های سفر به هندوستان خواهند بود. بهتر است پیش از سفر به هند اطلاعاتی درباره این کشور به دست بیاورید. پول هند و آنچه باید برای خرج کردن با خود به این کشور ببرید، از جمله دانستنی...

12 مرداد 1401
تعداد: (164)