سگ ها عاشق این اسباب بازی ها هستند!

به گزارش وبلاگ ادکلن شنل، همه سگ ها عاشق بازی و سرگرمی هستند و با کوچکترین چیزی خود را سرگرم می نمایند. اما این اسباب بازی ها، به راستی سگ تان را دیوانه می نماید!

سگ ها عاشق این اسباب بازی ها هستند!

بازی و دنبال کردن رفتار طبیعی سگ ها است. به همین علت است که باید برای هر سگی اسباب بازی تهیه کرد. در حقیقت اگر با سگ ها خوب بازی نکنید و خوب سرگرم نشوند، ممکن است مسائل رفتاری در آنها بروز کند.

اگر تا به حال در پی خرید اسباب بازی برای سگ تان رفته باشید، دیده اید که انتخاب هاتان خیلی زیاد هستند. پس انتخاب اسباب بازی مناسب برای سگ تان کاری گیج نمایند خواهد بود. قبل از اینکه برای خرید اسباب بازی از خانه بیرون بروید، ابتدا نگاهی به فهرست زیر بیاندازید تا شما را هدایت کند.

نکته: سگ ها اسباب بازی ها را می جوند و ممکن است در هنگام جویدن قطعه ای از آن اسباب بازی جدا شده و در گلوی سگ بپرد. برای جلوگیری از این اتفاق همواره قبل از خرید هر اسباب بازی از امن بودن بازی با آن اطمینان حاصل کنید. بعضی اسباب بازی ها چند قطعه ای هستند و ممکن است هنگام بازی با آنها قطعات شان از هم جدا گردد، مواظب باشید.

1- توپ

هیچ شکی نیست که هر خانه ای که سگ دارد، باید چند توپ برای بازی هم داشته باشد. انواع و اقسام توپ ها به بازرا عرضه شده است، از توپ تنیس و توپ های پلاستیکی بگیرید تا توپ های چراغ دار. بعضی توپ ها خیلی جالب هستند و درون شان حفره ای برای جاسازی خوراکی سگ وجود دارد. سعی کنید توپ های پلاستیکی و فومی برای سگ تان تهیه کنید تا او بتواند به راحتی آنها را گاز گرفته و در دهان حمل کند.

2- دیسک

سگ ها به همان مقدار که از بازی با توپ لذت می برند، بازی با دیسک را هم دوست خواهند داشت. دیسک ها برای بازی پرتاب و آوردن بهتر هستند چرا که می توان آنها را دور تر از یک توپ پرتاب کرد و سگ را به فعالیت بیشتری وادار کرد. ممکن است دیسک ها از پلاستیک، لاستیک یا دیگر مواد ساخته شده باشند.

3- اسباب بازی های نرم و مخملی

خیلی از سگ ها عاشق اسباب بازی های نرم و مخملی هستند. ممکن است گاهی این عروسک را مانند بچه ای با خود حمل نمایند و گاهی با آن طعمه بازی نمایند. بعضی از این عروسک ها دارای جغجغه هم هستند. ممکن است سگ تان بعد از مدتی تصمیم بگیرد طعمه خود را بکشد و تمام دل و روده آن را بیرون بریزید!

4- جغجغه

اسباب بازی های جغجغه ای در انواعی از رنگ و شکل عرضه می شوند و معمولا از پلاستیک یا لاستیک ساخته شده اند. بسته به اینکه سگ تان عادت دارد چقدر اسباب بازی خود را بجود، نوع مناسب این اسباب بازی ها را برای او تهیه کنید. اگر سگ تان عادت به زیاد گاز گرفتن دارد، بهتر است انواع لاستیکی این اسباب بازی را تهیه کنید.

5- اسباب بازی های طنابی

اسباب بازی های طناب دار از طناب بافته شده درست شده اند و گاهی اجسام پلاستیکی هم به آنها وصل است. از این اسباب بازی ها می توان برای بازی طناب کشی، طعمه بازی و یا تنها برای جویده شدن استفاده کرد! البته لازم نیست این طناب ها را حتما از یک فروشگاه اسباب بازی تهیه کنید و می توانید خود با استفاده از تکه ای طناب برای سگ تان اسباب بازی بسازید. بسیاری از سگ ها اسباب بازی های طناب دار را دوست دارند اما بعضی هم به آن علاقه ای نشان نمی دهند. جویدن این اسباب بازی برای حفظ سلامت دندان های سگ تان مفید است.

6- تاگ توی (اسباب بازی طناب مانند)

بسیاری از سگ ها عاشق بازی طناب کشی هستند. این بازی طبیعت شکارگر سگ را ارضا می نماید. این بازی، به علاوه، برای فکر و بدن سگ هم ورزشی عالی است. اسباب بازی های زیادی در فروشگاه ها وجود دارند که می توان با آنها بازی طناب کشی را انجام داد. این اسباب بازی ها را به نام تاگ توی و در مقدار، شکل و رنگ های مختلف پیدا خواهید کرد.

7- اسباب بازی های شناور روی آب

این اسباب بازی ها برای سگ هایی که عاشق شنا کردن هستند عالی است. این اسباب بازی های معمولا از فوم، پلاستیک یا لاستیک ساخته شده اند. با مراجعه به فروشگاه های حیوانات انواع مختلفی از آنها به شکل توپ، حلقه و اشکال دیگر. دست و پا کردن یکی از این اسباب بازی ها برای سگ تان کار سختی نیست.

8- اسباب بازی هایی که جای غذا دارند

این اسباب بازی ها باید در هر خانه ای پیدا شوند. بازی کردن با آنها علاوه بر هیجان و تقویت فکر سگ، به او خوراکی هم می دهند، چه از این بهتر! این اسباب بازی ها برترین روش برای تخلیه انرژی سگ تان هستند. آنها هم در انواع شکل ها و رنگ ها در فروشگاه ها پیدا خواهند شد.

9- پازل سگ

درست مانند اسباب بازی های دیگر، پازل هم باعث می گردد فکر سگ تان فعال بماند. این پازل ها طوری طراحی شده اند که سگ تان را به چالش بکشند. بعضی از این پازل ها جای غذا هم دارند و سگ باید آنها را حل نماید تا به غذا برسد و همین باعث می گردد فکر سگ تان رشد کند.

منبع: فوت و فن / thespruce.com

به "سگ ها عاشق این اسباب بازی ها هستند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سگ ها عاشق این اسباب بازی ها هستند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید